Jadranský Mix v duchu dne pálení čarodějnic

V neděli 30. 4. 2023 na den pálení čarodějnic se na herně Jadran Frýdek-Místek odehrál dubnový turnaj Jadranský Mix.  Tentokrát byl turnaj plně obsazen a zúčastnilo se ho18 párů.

Začalo se přesně na čas a všichni se těšili na skvělou hru. Jak se říká „co čert nechtěl“ a v den pálení čarodějnic se ony zmiňované rozhodly zkomplikovat hráčům hru. Zaklely nám dráhy a tak se dnes zapotil i přítomný bowler Silvester. Vše se opravilo a s mírným zpožděním se začalo bojovat i na těchto dráhách. Všichni jsme věřili, že v devítkových sadách se vše dožene. První rundu ozdobili devítkovou třístovkou manželé Jana a Karel Orságovi. Jejich vítězný počet bodů se zastavil na čísle 2 623b. Druhé místo si vybojovali skvěle hrající pár z Třince Agáta Valíčková a Daniel Smilowski (2 349b.). Třetí místo v první rundě obsadili Lenka Walová a Radim Jurečka (2 310b.).

Po přemazání drah pro druhou rundu i ona začala s opravdu jen mírným zpožděním. I tady jsme doufali, že výkony nebudou poznamenány tímto magickým dnem, ale to jsme se spletli. Tentokrát nám čarodějnice očarovaly kuželky. Strike prostě ne a ne padat, jen spousta splitů. To se promítlo do výší náhozů, které odolávaly vysokým číslům. O to více se bojovalo a rozhodovala každá shozená kuželka.

V této rundě vyhráli manželé Dana a Jirka Klusáčkovi (2 349b.). Tady nám čarodějnice také zamotaly hlavy, protože páry na druhém a třetím místě měly shodný počet kuželek. A tak jak to tedy bývá, rozhodoval vyšší nához. Ten měl mladý pár z Třince (264) a připadlo jim konečné druhé místo před nestory soutěže (245). Byli také jediným párem z druhé rundy, který se dokázal vklínit mezi skvěle hrající páry první rundy. Klusáčkovi brali na bedně místo třetí. Turnaj vyhrál pár Jana a Karel Orságovi.

Kolo štěstí dnes přineslo radost párům Ludmila Kroulová a Vlastimil Zářecký, Jana Filová a Ladislav Horák, Beáta a Petr Valíčkovi, Lenka Walová a Radim Jurečka, Kristina Kusá a Radovan Bucha.

Ve výsledcích se můžete podívat i na průběžné pořadí párů v celoroční sérii.

Všem moc děkujeme za účast na turnaji a těšíme se na květnový Jadranský Mix, který bude opět v neděli 14. 5. 2023 od 10 hodin na Bowlingu Jadran Frýdek-Místek.