Jak Karel Orság vloni skončil, tak i letos začal, čili vítězstvím

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se celoroční série, Jadranská devítka 2023, začala netradičním termínem. Nejdříve se v lednu nenašlo volné místečku na centru, aby se nakonec úvodní turnaj odehrál v úterý 24.1.2023, což ale znamenalo z časových důvodů otevřít pouze dvě rundy. A tak byl velký boj o každé z 36 míst. Že byla kapacita na plněná do posledního, o tom nemusí nikdo pochybovat.

Nový ročník a nový vítěz? Houby z octem. Nejen, že vyhrál vítěz loňského závěrečného turnaje a i celoroční série Karel Orság (1531 b.), ale způsob jeho vítězství je až zarážející. Dát na 6 her druhému v pořadí, kterým byl tentokrát David Klein (1402 b.), 129 bodů, to jsme tady snad ještě neměli. Nicméně teprve od tohoto druhého místa se začalo soutěžit. Krásným třetím místem vypálil všem lačným kocourům rybník Tomáš Prokop (1384 b.), čtvrté místo nakonec bral Radek Novák (1365 b.) a do TOP šestky se ještě probojovali pátý Michal Poprocký (135 b.) a šestý Petr Lysek (1349 b.). Velký boje mezi sebou svedly dvě nejlepší ženy turnaje, celkově devátá Jana Orságová (1323 b.) a desátá Dana Klusáčková (1318 b.).

Druhý turnaj se již hraje klasicky v neděli, 12. února 2023 a hrát se bude na mazacím modelu, který si můžete stáhnout ZDE. Obsazovačka je již zcela naplněna, ale pokud budete mít štěstí, třeba se někdo odhlásí. Tak ji pozorně sledujte. A to je z prvního turnaje Jadranské devítky vše. Díky moc za krásný bowlingový den a těšíme se s Vámi v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek brzy na viděnou.