Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jako Čarodějník z lopaty pro skleněnou Strašnickou kuželku

Ačkoli venku vítr rozfoukával vatry, co se zapáliti podařilo, jinde čarodějnické chvíle tvrdilo zejména víceprocentní pitivo, na hernu Xbowlingu Strašnice si našlo přesto cestu 29 hráček a hráčů o posledním dubnovém dni 30. 4. na přesunutý turnaj nedohazované Strašnické Iron Devítky, s (ne)originálním přídomkem Čarodějnická. Každý obdržel již jen prezentací drobný dárek jako poděkování za věrnost.

Díky až během kvalifikace, čítající trio her na předem zvolené dráze na součet, zjištěnému technickému problému na jedné z drah byl turnaj odehrán pouze na pateru drah, což ovlivnilo propozice turnaje tím, že oproti kvartetu nejlepších a po kvalifikaci přímo postupujících do finále nyní nemusela boje semifinálové absolvovat hned pětice nejlepších. Těmi byli současně i její oceněný vítěz Tomáš Brich, Filip i Miroslav Jiránkovi, Petr Vrba a Jaromír Makovec. Ten se však svého postupu zřekl, a tak přes chtění si zahrát Martina Palase i Libora Tyla se semifinálových kratochvílí vyvaroval i Martin Jindřich.

Semifinále se tradičně hrálo po dvou hráčích na dráze, avšak pouze pro dvacítku v kvalifikaci nejúspěšnějších, jako poslední se do něj dostal, a ještě coby náhradník David Dvořáček, naopak na nováčka tohoto turnaje a herny Josefa Vlčka zbyla pouze cena útěchy coby prvního nepostupujícího. Do finále se kvalifikovala k přímo postupujícím rovná polovina semifinalistů, a tedy desítka a posledním, komu se to podařilo, byla současně i nakonec Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, Krystyna Janočková skončila těsně před finálovými branami, a tak i jí náležela alespoň cena útěchy za první nepostupové místo.

Jaromír Makovec svého rozhodnutí o účasti v semifinále málem litoval a do finále proklouzl jen shodou náhod a s odřenýma ušima. Tam však nervové vypětí z konce semifinále přispělo k tomu, že mávnutím proutku jeho výkony gradovaly, a dokonce součtem dvou her odehraných a třetí průměrové ze všech předchozích her o jednu jedinou kuželku v turnaji vítězí a odnáší si kromě mnoha jiných ocenění i letošní čtvrtou Strašnickou skleněnou kuželku. Byť o bod druhý, přesto velice spokojený odcházel i Josef Hladík a na stupínek bronzový heroickým závěrem vystoupal Filip Jiránek. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Martin Palas, Jan Štulc, Miroslav Jiránek, autor Nejvyššího výkonu hodnoty 290 bodů Tomáš Brich i Martin Jindřich.

Losovala se i speciální sváteční cena a sice trio Libor Tyl, Albert Jarovský a Erik Koritko si odnesli hrající postavu čarodějnice. Jako obvykle poté i finanční Iron Bonus Special, majíc hodnotu 3270,- Kč, avšak losovaného výkonu 97 bodů nikdo nedosáhl, tudíž je celý obsah přesunut na turnaj následný, jímž je další z Devítkových kratochvílí a sice Iron Říčanská, otevírající turnajový program měsíce května na herně Bowlingu Vojkov již ve čtvrtek 2. 5. a kde se s předpokládanou účastí bude hrát o částku dosahující 4000,- Kč.

Příští turnaj série je již v plánu na dva týdny a to přesně 14. května, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 34 850,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb