Jakub Šarišský jasným vítězem.

Na zářijovou Chodovskou devítku dorazilo 17 bowlerů. Do semifinále tak postupovali všichni a navíc první dva si zajistili i automatický postup přímo do finále. Tím byli Petr Vrba a vedoucí hráč celoročního pořadí Josef Colon.

Po semifinále, které opět vyhrál Pepa, se s turnajem loučilo pět hráčů. Překvapivě to byla například Petra Maňásková nebo Jaroslav Lacina.

Finále nejlépe začal právě její manžel Jaroslav Maňásek (263) a Jakub Šarišský (233). Ještě dalších pět hráčů, kteří zahráli přes 200 měli šanci vedoucí dvojici ohrozit v případě, že Jarda nebo Josef druhou hru nezvladne. U Jardy se to téměř stalo. Druhá výsledkově průměrná hra - 195 ho sice sesadila z první příčka, ale nakonec z toho bylo hezké třetí místo (celkem 458). Zato Jakub nenechal nic náhodě. K už prvnímu vysokému náhozu přidal v druhé hře nejvyšší nához dne - 268 (za který si odnesl cenu - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal) a s celkovým náhozem 501 s velkým náskokem zvítězil. Do posledního framu s ním o tento nejvyšší nához bojovala Monika Semeráková. Nakonec z toho bylo “pouhých” 266, které ovšem spolu s první slušnou hrou 202 (celkem 468), zajistily Monice druhé místo deset bodů před třetím Jardou Maňáskem.

Všem medailistům gratulujeme! Mezi první tři byly rozděleny tradiční price money v hodnotě 500-300-200Kč.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 27.10.2019. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=1264&rand=343376075. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz