Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jakub Šarišský po vlažném úvodu exceloval na Říčanské Iron Devítce

Ve čtvrtek 4. července, na úvod již prodlouženého svátečního a současně prázdninového víkendu, se na herně Bowlingu Vojkov odehrála tradiční Říčanská Iron Devítka. Cestu si našlo 29 příznivkyň a příznivců a každý si odnesl letní bonus již jen registrací k dodržení nealkoholického pitného režimu.

Všichni si jako obvykle odehráli tři kvalifikační hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený splite. Do semifinále poté nakoukli díky účasti všichni, vyjma nejlepších pěti hráčů celkového pořadí, kteří si zajistili přímý postup do finále a tentokráte se jej nikdo nevzdal. Vůbec nejlepším byl, a tak coby vítěz kvalifikace oceněn Radek Rozporka, jenž získal cenu i za autorství Nejvyššího výkonu turnaje, když jako první zahrál hru maximální devítkové hodnoty 300 bodů, čímž ostatní přesvědčil, že mu bowling jde lépe nežli nedobrovolné parkování v nedalekém příkopu…. Alespoň pivní triopack si odnesl autor další této mety, Jakub Šarišský, a to hned dvakráte.

Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila nejníže umístěná šestnáctka účastníků a hned polovina, tedy osmička šťastnějších si zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až třináctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných.

Nejvíce štěstí i umu na závěr večera předvedl a po celodenním zlepšování se nakonec začal, stejně jako semifinále končil, hrou hodnoty 300 bodů, Jakub Šarišský, a tak po zásluze i díky součtu 801 bodů vítězí. Na stupínek stříbrný se dostala současně oceněná Nejlepší žena dne Jana Marešová a za pódiové umístění po měsíci minulém a triumfu byl rád Petr Pekár. Ovšem dlužno dodat, že pro něj to díky obětavosti a lásce k bowlingu bylo malým velkým vítězstvím, když svůj automobil před hernou zaparkoval po mnoha stovkách kilometrů v nohách i kolech cestou nonstop z (ne)dalekého pobytu po hernách bowlingových Italských. Právem tak již jako několikáté aspiruje na cenu pravého srdcaře bowlingového…

Do hodnocené osmičky nejlepších poté patřili ještě Martin Vala, Miroslav Nýč, Emil Krubert, Jaroslav Maňásek i Stanislav Dohnálek. A zapomenout nesmíme ani na první nepostupující, když oceněni byli cenou útěchy za nepostup do druhého semifinále Jaroslav Běhal, respektive do finále Jiří Kotjužanský.

V pauze po kvalifikaci byl losován obligátní, avšak po více jak roce a půl pomalu dosluhující finanční Iron Bonus Special, majíc díky místní účasti hodnotu 2860,- Kč. Bohužel však losovaného výkonu 155 bodů v kvalifikaci nedosáhl, tudíž je obsah opět přesunut na turnaj následný, jímž bude ve středu 10. července Devítka Iron pro změnu Kamenická, na herně Bowlingu Radava. Zde se s předpokládanou účastí bude losovat o přibližně 3500,- Kč. V průběžném celoročním pořadí ti pravidelně chodící již vyplnili minimální počet sedmi účastí a příštím turnajem tak mají šanci nejméně úspěšné návštěvy anulovat. Prozatím na čele žebříčku trůní Petr Pekár s 328 body před Janem Štulcem s body 262 a pouhým jediným k dobru na bronzového Josefa Colona.

Příští, již osmý letošní turnaj jest plánován hned na úvodní čtvrtek i den druhého prázdninového měsíce a tedy na 1. srpna, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka otevřena i aktualizována.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb