Jan Strachota vítězí v listopadové Bowling CZ TOUR

V neděli 8.listopadu se v benešovském Scentru odehrál předposlední, devátý turnaj bowlingové série BOWLING CZ TOUR 2015. Zahrát si přijelo 30 hráčů a hráček. V součtu her kvalifikačních a semifinálových byl v čele Otakar Frýbort. Překvapením turnaje byla neúčast ve finále prvních čtyř nejlepších hráčů v průběžném pořadí (Čermák, Ruml, Polívka a Lukáš Kadlec). Toho dokonale využili další muži v pořadí. Už se zdálo, že si Jaroslav Bejšovec připíše do vizitky své první turnajové vítězství, ale Jan Strachota byl proti. Neskutečně zabojoval a strhl vítězství na svou stranu až v posledním framu druhé finálové hry! Po hrách 167 a 241 si tak za vítězství odnesl láhev sektu, hodinu bowlingu v Scentru Benešov zdarma a 800 Kč v hotovosti. Připsal si tak důležitých 60 bodů do celkového hodnocení a vyšvihl se na průběžné čtvrté místo. V tabulce vystoupal vzhůru i Jaroslav Bejšovec, zatím to stačí na třetí místo. Třetí místo v turnaji vybojoval nováček turnaje Ondřej Surán, který přijel do Benešova až z Brna! Nejlepší ženou byla vyhlášena Milena Bejčková, která obsadila bramborovou příčku. Nejvyššího náhozu dosáhl vítěz Jan Strachota, 241.

V celkovém pořadí série se na prvních dvou místech nic nezměnilo. Vede František Čermák, který má stejně bodů jako druhý David Ruml. Hlavní ceny si mezi sebe rozdělí prvních 6 hráčů. Dále se bude bojovat o ceny i za Top 6. V kategorii „B“ to prozatím vypadá na souboj Barnet vs. Kunt. V kategorii „C“ Mrkvičková vs. Bejčková a v kategorii „D“ Bejšovcová vs. Kolman. Vítěz tohoto duelu hraného na jednu hru si vybere z dalších cen od společnosti Bowling cz spol. s.r.o. Poslední turnaj série se uskuteční v neděli 6.prosince. Začínat se bude o hodinu dříve a hráči si budou moci pochutnat i na dobré večeři v ceně startovného. Hrát se bude o dvojnásobné body a v semifinále bude na hráče tentokrát čekat play-off.

Děkuji za  účast, předvedené výkony, sportovní atmosféru a budu se na Vás těšit někdy příště nejen při turnajích v Benešově.

Foto 1: zleva: Jaroslav Bejšovec, Jan Strachota a Ondřej Surán.

Foto 2: nejlepší žena - Milena Bejčková.

Foto 3: nejvyšší nához - Jan Strachota.