Jan Štulc vítězně ukončil dubnový turnajový program

Poslední dubnový večer místo pálení čarodějnic a kratochvílí s tím spojených, nadto navzdory následnému svátečnímu pondělí, si přišlo zahrát turnaj určený starším padesáti let, tedy ProShop Senior Cup na hernu Xbowlingu Prosek Duo 30. dubna 23 hráček a hráčů.

Každý v kvalifikaci odehrál tři hry na součet včetně pomocných handicupů, jenž zde se skládá z dámského, věkového i výkonnostního podle turnajového průměru za poslední rok. Nejlépe si vedl Karel Jašek a neb počet účastníků byl lichý, jako vítěz kvalifikace do finále měl právo postoupit přímo a využil jej. Ostatní museli absolvovat semifinálové Play Off, kde se hraje na součet dvou her od nuly, opět včetně handicupů a poprvé letos pouze vítězi duelů postupovali do následného finále. Hrál druhý v pořadí proti dvacátému třetímu, třetí versus dvacátý druhý atd. Ovšem díky tomu, že autor Nejvyššího výkonu turnaje, jak se nakonec ukázalo, s 269 body kvalifikačními, Václav Kváča sice i v semifinále uspěl, avšak svého postupu se zřekl, a tak svitla naděje na jedno volné finálové místo pro Lucky Losera, tedy toho, kdo sice ve vyřazovacích soubojích prohrál, ale měl nejvyšší součet bodů. Dopadlo to nakonec zcela neuvěřitelně spravedlivě a po právu tou šťastnou byla Anna Bajgarová, která se posléze stala i Nejlepší ženou turnaje, když právě ona podlehla v semifinále Vaškovi.

Finále se taktéž nově odehrávalo sice stále na dvě hry od nuly, avšak již pouze pro dvanáctku postupujících, tedy dva hráče na dráze. Turnaj tak získal na zajímavosti zejména ze sportovního hlediska a taktéž časově končí dříve, což bylo z drtivé většiny kvitováno. Samotné finálové vyvrcholení bylo opět nadupané výbornými výkony, avšak jediným, kdo dokázal zahrát obě hry s dvojkou na začátku, byl Jan Štulc a tak díky výkonům 223 a 227 bodů vítězí. Na místě stříbrném se umístil vítěz kvalifikace Karel Jašek díky součtu 445 bodů a o pouhé body tři porazil svého letitého spoluhráče i kamaráda Vladimíra Mervu.

Všichni na stupních vítězů si odnesli kromě mnoha tekutých i upomínkových cen s bowlingovou tématikou i zajímavé finanční poukázky. Do honorované osmičky nejúspěšnějších se sestupně ještě vtěsnali Josef Colon, Pavel Vacek, Josef Dušek, Ladislav Jirků a Anička Bajgarová.

Květnové pokračování série je plánováno na neděli 21. 5. a obsazovačka tam je již otevřena i aktivní.