Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jana a Karel Orságovi přepsali historii Valašských dvojic

První prázdninová neděle (4.7.2021) patřila v Xbowlingu ValMez tradičnímu turnaji Valašské dvojice. Účast sice bohužel nebyla z těch nejvyšších, pouze 11 dvojic, ale věříme, že postupně se dostane vše do těch správných kolejích. I přes tuto skutečnost se bylo na co dívat. Nádherný souboj o vítězství, okořeněný jedním historickým mezníkem.

Ale postupně. Již tradičně si předehrávku zahráli Žanda Pořízková a Ondra Trojek a se svým výsledkem 1098 bodů byli spokojeni. V červnu by tento výkon bral v pohodě vítězství. Takže jsme byli zvědavi, jak si s tím poradí dvojice v neděli.

Do 1. rundy se nám nakonec žádná dvojice nepřihlásila a tak jsme začali až 2. rundou. Po prvních 4 hrách nikdo netušil, že se budou přepisovat dějiny Valašských dvojic. Janča a Karel Orságovi začali svou druhou polovinu turnaje slušně, v desítkové hře zahráli 171, ale pak to teprve přišlo. V další hře nezaváhali a jako první v šestileté historii Valašských dvojic pokořili hranici 300 bodů v devítce. Tento milník jim již nikdo nevezme. A aby toho nebylo málo, v osmičkové hře si výsledek 300 zopakovali. Parádní práce, gratulujeme. Celkový součet 1240 bodů je pak katapultoval do pozice horkého favorita na vítězství. No a my jsme si dali tu práci a zabádali jsme v archivu výsledků. 1240 bodů je nejlepší výsledek od 8.4.2018, kdy fantomové turnaje, Dana a Jirka Klusáčkovi zahráli 1248 bodů. Celkově je 1240 bodů 8. nejlepší výsledek v historii našeho turnaje. Ten absolutně nejlepší drží, kdo jiný také, manželé Klusáčkovi3.12.2017 zahráli neskutečných 1352 bodů. Mimochodem je to jediný výkon v našich Valašských dvojic přes 1300 bodů. Nejblíže k třináctistovce měli Ája KudělkováRosťou Sousedíkem, když 1.10.2017 zahráli krásných 1293 bodů. Ale dost již historie a pojďme zpět k turnaji. V 2. rundě zahráli slušně také vítězové z června, Dáša a Radek Capilovi (1028 b.) a v tu chvíli to bylo průběžné 3. místo.

3. runda přivítala „své“ tradiční účastníky. Skvěle rozjeli turnaj Maruška HermanováRadkem Šoborou a po první polovině (622 b.) byli v čele tabulky a na druhou dvojici, J. a K. Orságovi, měli k dobru 63 bodů. O vítězi turnaje rozhodla nakonec devítková hra. Tu Maruška s Radkem nezahráli podle svých představ a tak jim na konci turnaje svítil sice pěkný součet 1181 bodů, ale bylo z toho „až“ konečné druhé místo. Z vítězství se pak již z domova mohli radovat Janča a Karel Orságovi. Velký boj byl také o třetí místo. Janča a Marek Irglovi mohutně finišovali, ale na víc, než 1079 bodů to nestačilo. Museli se tak smířit s konečným čtvrtým místem. Ze svého prvního umístění na pomyslné bedně se tak mohli radovat, opět na dálku, Žanda Pořízková a Ondra Trojek. Nakonec pěkné páté místo brali Dáša a Radek Capilovi a TOP šestku turnaje doplnili matadoři Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (960 b.).

Máme tedy za sebou druhý turnaj Valašských dvojic roku 2021. A nyní důležitá informace. Na našem webu jsme již v PROPOZICÍCH zveřejnili, jakým způsobem a kdy bude dohrán ročník 2020. MASTERS Valašských dvojic je naplánován na 5. září 2021, bude se hrát o dvojnásobný počet bodů a po tomto turnaji proběhne i vyhlášení celoroční série 2020. Tento turnaje se bude počítat také do roku 2021. Letos se nehraje klasická série, ale o body jde také. Po prosincovém turnaji bude vyhlášena DVOJICE ROKU 2021.

Další Valašské dvojice se hrají v neděli 1.8.2021, OBSAZOVAČKA je již připravena a my se na Vás v našem Vašem centru Xbowling ValMez moc těšíme. Velké poděkování patří manželům Michalovi a Dáši Kapustovým za sponzorství našeho turnaje Valašské dvojice. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb