JANA a MAREK IRGLOVI nejlepší dvojicí roku 2019

1. - 3. místo

1. prosince 2019, o první adventní neděli, jsme se sešli v Xbowlingu ValMez k závěrečnému MASTERS bowlingové série VALAŠSKÉ DVOJICE. K turnaji se nakonec dostavilo 15 dvojic a v krásné a přátelské atmosféře jsme uzavřeli již 4. ročník této turnajové série.

1. rundě zahráli nejlepší výsledek Katka a Jarda Mičkalovi (1008 b.) a usadili se v čele tabulky. Také Bobina Korytářová se Zdendou Labajem (992 b.) a Petr Skýpala s Mojmírem Klanicou (971 b.) nezahráli špatně a žili v naději na TOP šestku. Čtvrtí v rundě skončili Žaneta Hubertová a Ondra Trojek (759 b.), ti již bez šance na nějaký pronikavější úspěch.

Do 2. rundy nám nastoupilo pět dvojic a krásný výkon předvedli Irča Dorňáková s Láďou Stodůlkou (1044 b.). Jejich premiérová osmičková třístovka jim dopomohla nejen k vítězství v rundě, ale i postupu do čela celkové tabulky. A to měli v rundě silné soupeře jako Nelu Capilovou s Tomášem Helešicem (933 b.) nebo Dášu a Radka Capilovi (895 b.). Velmi příjemně překvapili Svaťa Pavlíček s Danem Příleským (966 b.), kteří porazili zmíněné dvě dvojice a usadili se na pátém místě. Nováčkovskou daň zaplatili Lojza Horák s Ondrou Kubínem (631 b.) a po této rundě uzavírali tabulku na devátém místě.

Do 3. rundy nám nastoupili tři nejvážnější kandidáti na celkové vítězství série. Nejméně se dařilo Ládíkům Krusberskému s Filipem (940 b.), kteří nemohli najít svou hru a v prosincovém turnaji obsadili konečné jedenácté místo. O něco lépe zahráli Mira Staněk s Tomem Blahou (959 b.), ale ani tento výkon nevedl k lepšímu než desátému místu. Zbylé čtyři dvojice již promluvily do postavení nejlepších dvojic turnaje. Lenka Zvěřinová a Milda Krmča (994 b.) tentokrát sice nezahráli to, co umí, ale na konečné šesté místo to stačilo. Z TOP šestky tak vytlačili Bobinu se Zdeňkem, kteří skončili na sedmém místě. Dvojice 1. rundy Katka s Jardou skončili nakonec na pěkném pátém místě a dvojice 2. rundy Irča s Ládíkem vybojovali parádní čtvrté místo. A jsme u nejlepších tří dvojic. Devítkové hry zlomily vaz Áji Kudělkové s Rosťou Sousedíkem (1087 b.) a tak z toho bylo „pouze“ třetí místo. Maruška Hermanová s Radkem Šoborou (1133 b.) po prvních čtyřech hrách vedli tabulku. Vedoucí postavení v druhé polovině sice neudrželi, ale díky bojovnosti urvali krásné konečné druhé místo. V nejlepším světle se představili Janča a Marek Irglovi (1238 b.). Po první polovině turnaje byli druzí, pak zařadili vyšší rychlostní stupeň a parádní druhá polovina je katapultovala k jasnému vítězství v prosincovém turnaji.

A můžeme přikročit k vyhlášení celoročního hodnocení. Šestou nejlepší dvojicí bowlingové série VALAŠSKÉ DVOJICE 2019 se stali Katka a Jarda Mičkalovi (199 bodů), na pátém místě skončili Nela Capilová a Tomáš Helešic (211 bodů) a díky prosincovému turnaji se na krásné čtvrté místo vyhoupli Maruška Hermanová s Radkem Šobotrou (215 bodů). Především díky výborné první polovině roku vybojovala zasloužené třetí místo dvojice Láďa Krusberský a Láďa Filip (227 bodů). Obhájci série Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (254 bodů) dokázali čtyřikrát vyhrát, jednou byli druzí a čtyřikrát třetí, ale ani takové vysvědčení na obhajobu nestačilo. I tak potvrdili druhým místem svou kvalitu. Celoroční hodnocení nakonec díky famóznímu finiši urvali pro sebe Janča a Marek Irglovi (269 bodů). Ti ovládli poslední dva turnaje, k tomu brali čtyřikrát druhé a jednou třetí místo a výsledkem je titul nejlepší dvojice Xbowlingu ValMez roku 2019. V jednotlivcích se o první místo podělili právě Jana s Markem (269 bodů) a o třetí místo pak Ája s Rosťou (254 bodů).

Máme za sebou úspěšnou bowlingovou sérii VALAŠSKÉ DVOJICE 2019. Pátý ročník startuje v neděli 5. ledna 2020. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete přihlásit. Díky za krásnou sváteční bowlingovou neděli, mějte se hezky a přejeme Vám krásně prožitý adventní čas a spokojené a klidné Vánoce.