Jana Boučková vítězí skvělým průměrem

1. - 4. místo

Čtvrtá Kelímkovic Devítka roku 2018 přivítala v herně Bowling SKY Ostrava stejně jako minule nádherných 35 hráčů. Opět si přišli zahrát  noví hráči a jeden „navrátilec“, kterého jsme na bowlingu dlouho neviděli. Novými hráči byla početná skupina z Opavy, jmenovitě Jan FilušAnna Filušová, Antonín Ulička Jan Lakomý. Z bližšího okolí si přišel poprvé zahrát Dominik Špaček. Navrátilcem mezi námi je Vašek Šimorda.

Kvalifikační boje v první rundě začal pěkně od podlahy Radim Janusz, což nebylo tak velkým překvapením. Ovšem druhý nejlepší v této rundě byl Vlastík Kubátko, což mohlo někoho překvapit. Třetím v pořadí  byl Ondra Pustka. Tichý, nenápadný, jenom tak opatrně si házející, neustále přesně trefujíc střed.

Druhá kvalifikační runda měla na startu přivítat možné favority. Favoriti povětšinou nezklamali a podávali dobré výkony až na malé vyjímky. Co třeba úplně nevyšlo v kvalifikaci, dokázali ve finále skvěle dohnat. Druhá runda nejlépe vyšla Jirkovi Klusáčkovi a Janě Boučkové. Skvěle jim ještě sekundoval Franta Klus

V samotném finále nejlépe hrající hráči druhé rundy pokračovali ve svých hezkých výkonech. Nakonec byla o něco lepší Jana Boučková, která finálovým průměrem 250,92 je zaslouženou vítězkou. Třetí místo si vyházel vítěz kvalifikace Jirka Klusáček. Skokankou turnaje, která vybojovala druhé místo, je Dana Klusáčková. Dana postoupila do finále ze 17. místa a od nepostupového místa jí dělilo pouhých 17 kuželek. Tady platí, že hlavní je postoupit do finálové části a pak zabojovat co to dá, a to Dana předevedla nádehrně.

Čtvrté bramborové místo patří tentokrát Martinu Kaňovi, kterému se finále povedlo taky docela pěkně. Martin se na nepopulární „bramboru“ vyšplhal z devátého místa kvalifikace.

Mezi rundami došlo opět na los štěstí a radujícími hráči byli: Tomáš FrydrychJan KubiczekEva Exnerová a Jana Boučková.

Děkujeme úplně všem hráčům za účast a pohodovou atmosféru. Už minule jsme slibovali „levorukou“ devítku a bohužel, jak jste včera viděli, nebyla levoruká. Podařilo se nám domluvit ještě jednu letošní Kelímkovic Devítku, která se uskuteční 29.11.2018 od 17:00 hodin v herně Jadran ve Frýdku – Místku a bude to bráno jako trénink na Kelímkovic Tarantuli, která se odehraje 2.12.2018 ve stejné herně. Změnou bude, že „levoruká“ se mění na „obouručnou“.