Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jarda Mičkal ukončil dlouhé čekání na druhou Skleněnku

V neděli 27.2.2022 se v Xbowlingu ValMez odehrál druhý turnaj celoroční série Valašská devítka s měšcem 2022. Ve čtvrteční předehrávce se představilo 7 hráčů, v neděli se naplnily všechny tři rundy 36 starty a po odečtení pěti restartů jsme mohli ve výsledkové listině zaregistrovat krásný celkový počet 38 hráčů.

Kromě stálic naší Devítky jsme přivítali návrat na turnaj několika hráčů i po pár letech a také tři „čistokrevné“ nováčky z řad amatérů. To je potom radost připravit a pořádat pro Vás jakoukoliv soutěž. Tolik na úvod a můžeme se vrhnout na rekapitulaci únorové Valašské devítky s měšcem.

předehrávce žádná velká děla nenapadala a potřebná osmistovka k zachování naděje na postup z kvalifikace padla pouze jednou a zahrál ji Tonda Váňa (819 b.). Těsně pod touto hranicí skončil Peťa Mikliš (799 b.) a tímto jej vítáme po plánované operaci zpět mezi nás, bowlingové blázny. O tři bodíky méně měla Irča Dorňáková (796 b.) a to už bylo jasné, že tyto dva výsledky budou opravdu hraniční s postupem do semifinále.   

Hned v 1. nedělní rundě se představilo drzé mládí a pořádně ukázalo svou dravost. V čele kvalifikace se usadila dvojice Nela Capilová (979 b.) a Ondra Trojek (978 b.) a všem zbývajícím hráčům hodili oba pořádnou rukavici ke zvednutí. Výborně zahrála také Bobina Korytářová (914 b.) a usadila se na průběžném 3. místě. V 2. rundě svedli krásný souboj Libor Kadlečík (922 b.) a Láďa Šmelcer (908 b.). Pro Libora to znamenalo průběžné 3. místo a pro Láďu, také díky zahrané PERFECT GAME, průběžné 5. místo. Jak se nakonec ukázalo, bylo to jediné tříkilo turnaje.

V závěrečné 3. rundě se již žádnému z hráčů nepodařilo atakovat ty absolutně nejvyšší pozice, pouze Libor Zádrapa (912 b.) se dokázal prodrat na 5. kvalifikační místo a odsunul tak našeho hvězdáře na místo 6. v TOP SIX. Velký boj se rozpoutal také o poslední, 18. postupové místo. A tady se seřadili vzorně za sebou první tři hráči z předehrávky. Takže postup měl zajištěný 17. Toník Váňa a také 18. Peťa Mikliš. Jenže ten nedorazil a tak se Lucky Loser stala Irča Dorňáková a do semifinále šla z 19. místa.

Jako vždy přišlo po kvaldě na řadu losování Měšce, v kterém bylo krásných 1.720,- Kč. Jako první se štěstí usmálo na Katku Mičkalovou, která si převzala obálku s částkou 344,- Kč za 3. pořadí. A fotečka šťastných výherců tentokrát nebude, páč výherci 1. a 2. pořadí nebyli přítomni. Zřejmě z důvodu, že turnaj pro ně již skončil a v turnaji pokračovat nebudou. Takže máme při čtení těchto řádků příjemnou zprávu pro Petra Mikliše, na kterého na centru čeká obálka s částkou 516,- Kč za 2. pořadí a hlavně pro Ondru Kusého. Jeho první turnaj sice výsledkově slavně nedopadl, ovšem ekonomicky byl naopak velmi zdařilý. V 1. pořadí byla částka 860,- Kč a je pro něj připravena k vyzvednutí na recepci bowlingu. Všem výhercům gratulujeme.

Turnaj vstoupil do druhé fáze a na semifinále byla připravena nejlepší osmnáctka hráčů. A začaly se nám dít věci. Suverénka kvalifikace, Nelča Capilová, jen tak tak s odřenýma ušima postoupila z posledního, 12. postupového, místa do finále a o 5 bodů vyřadila…… svého tátu, Radka Capila. Favorit favoritů tak musel zapomenout na vítězný hattrick a finále sledoval pouze z pozice diváka. Ve skvělém tažení za Skleněnkou pokračoval Ondra Trojek (742 b.) a s přehledem postoupil do finále z 1. místa. Mezi nejlepší postupující šestku se zařadili také Tonda Ulička (699 b.), Libor Zádrapa (691 b.), Láďa Brichta (687 b.), Libor Kadlečík (685 b.) a Tomáš Blaha (678 b.). Z nejlepší šestky kvalifikace do finále nepostoupil Láďa Šmelcer.

Třetí fáze turnaje, finále, bylo tady a dvanáctka nejlepších hráčů čekala na start. Úvodní hry zahráli nejlépe Libor Kadlečík (266), Tom Blaha (265) a Jarda Mičkal (254). Po druhé hře se nám pořadí začalo pěkně měnit a do závěrečné třetí hry šel z 1. místa Libor Kadlečík (485), z 2. místa Ondra Trojek (477) a z 3. místa Tom Blaha (463). Ostatní hráči již lehce ztráceli a tak se čekalo, že právě někdo z této trojice si odveze domů vytouženou Skleněnku. Jenže na řadu přijde obehraná, ale pravdivá, písnička, že bowling se hraje až do posledního hodu. A únorové finále to opět potvrdilo. Žádný z finalistů se nevyhnul menšímu hernímu výpadku a tak se děly věci.

Dlouho na toto finále bude určitě vzpomínat Jarda Mičkal. Po 2. hře sedmý, se ztrátou 59 bodů se nadechl k velkému boji, zahrál 255 a jeho součet se zastavil na číslici s hodnotou 681 bodů. Nečekaně, ale zaslouženě, si tak po předlouhých 40 měsících může Jarda na poličku přidat svou druhou vítěznou Skleněnku. Pozorný sledovatel našich turnajů si řekne, že to přece nemohlo stačit. Jenže na řadu přišly opačné póly. Libor Kadlečík dal pouze 189 a součet 674 bodů na vítězství nestačil. Jenže při pohledu na další umístění svých parťáků z boje o vítězství může být moc rád za 2. místo, protože na scénu vstoupil z ničeho nic Tonda Ulička. V závěrečné hře zahrál 219, což také není žádné devítkové dělo, jenže součet celkem byl 664 bodů a to nakonec stačilo na výborné 3. místo. A opravdové výbuchy si necháme na konce. Boj o Skleněnku nebo minimálně o místo na bedně nedopadl slavně pro Tomáše Blahu, když zahrál jen 181 a součet 644 bodů již samozřejmě na bednu stačit nemohl a bylo z toho konečné 4. místo. Ještě hůř dopadl do té doby skvěle hrající Ondra Trojek. Ze závěrečné hry vydoloval jen 167 bodů a stejný součet bodů jako u Toma, jenže s horším vyšším finálovým náhozem, jej sestřelil na konečné 5. místo. To je na zastavení se na mostu přes Bečvu a hodit tam celý bag s koulemi. Do TOP šestky se ještě prosadil za celkových 641 bodů Láďa Brichta. Zbývá doplnit nejlepší ženu turnaje, kterou se stala celkově 8. Bobina Korytářová a hráčkou Kategorie B byla Dáša Kapustová na konečném 18. místě.

Po 2. turnaji bowlingové série Valašská devítka s měšcem je v čele hlavní kategorie Bob Vančík (89 bodů) a nejbližšími pronásledovateli jsou Radek Capil (86 bodů) a Ondra Trojek (85 bodů). Mezi ženami je na tom nejlépe Irča Dorňáková (45 bodů) a v Kategorii B pak Dáša Kapustová (45 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k prostudování ZDE.

Máme tedy za sebou únorový turnaj roku 2022. K třetímu turnaji série se sejdeme v neděli 27. března 2022 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 24.3.2022 od 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb