Jaroslav Lorenc vítězí na 5. turnaji EBONITE

Pátý turnaj z letošní série EBONITE tour 2020 se hrál na centru Best Bowling v Praze ve dnech 2. až 4. července, na krátkém mazacím modelu. Čísla a průměry byly velmi nízké, pouze dva hráči si připsali náhozy do Klubu 250+.

KVALIFIKACI udával trend a tempo junior Lukáš Jelínek s průměrem 220,83 a v těsném závěsu za ním byl s průměrem 219 Jaroslav Lorenc. Posledním kdo překonal průměr 200 v kvalifikaci byl Habtegabriel Teame . Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění od 13 až do 36 místa, bylo zapotřebí jen 1040 bodů z šesti her (průměr 173 !!!). Na přímý postup z kvalifikace do finále, bylo zapotřebí 1140 bodů. Podrobné výsledky >> zde.

V SEMIFINÁLE hrál nejlépe Jan Kolář, který jako první na červencovém turnaji pokořil hranici 250, výkonem 253. S ním postupovalo do finále dalších jedenáct hráčů a postupová hranice byla téměř totožná jako na minulém turnaji. Na postup stačilo mít na svém kontě pouze 702 body ... Podrobné výsledky >> zde.

FINÁLE mělo podobný scénář jako semifinále s nízkými výkony, ze kterého vybočoval Jaroslav Lorenc. Ten po výkonech 213, 279, 258 vítězí s finálovým součtem 750 bodů, druhé místo s 647 body vybojovala Alena Sovová, třetí se s 633 body umístil minulý vítěz Josef Colon. Podrobné výsledky finále a celkové pořadí >> zde.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší junioři – Lukáš Jelínek a Andrea Mazalová (4. místo + 12. místo)

- nejlepší hráč kat. P165 – Hana Kolářová (5. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍv němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč vede nově Lukáš Jelínek s 426 body. Na druhém místě je s 404 body Antonín Matějka a na třetím Kateřina Beštová s 379 body, pořadí TOP 15 uzavírá se 280 body Dalibor Polívka.

O dalších 5 koulí a tři bowlingové tašky bojují pro senioři umístění za TOP 15. Zde si nejlépe nyní vedou Staněk Libor, Bobek Vlastimil, Nosek Richard, Klečka Jiří a Jirků Ladislav. Žebříček celoročního pořadí EBONITE naleznete >> zde.