Jaroslav Lorenc vítězí na Stormu podruhé za sebou

Ve dnech 19. a 20. května 2020 se v Praze na centru Best Bowling uskutečnil čtvrtý turnaj série STORM Prague Cup 2020, červnového turnaje se účastnilo 70 hráčů. Hrálo se na dlouhém mazacím modelu a dosaženo bylo celkem sedm zápisů do Klubu 250+.

KVALIFIKACI vévodil junior Tomáš Liebich s 1331 bodem a průměrem 211. Druhý Ondřej Michal měl na svém kontě jen o bod méně a s nevelkým odstupem za nimi, byla s 1303 body Kateřina Slavíková.

Na postup z 24 místa bylo zapotřebí mít na svém kontě po šesti odehraných hrách 1159 bodů (podrobné výsledky kvalifikace >> zde).

Ve FINÁLE se však chopil taktovky Jaroslav Lorenc a připsal si druhé vítězství v řadě, za sebou. Po výkonech 248, 222, 245, 211 vítězí s finálovým součtem 901 a 23 bodovým náskokem před Lukášem Jelínkem. Stejně jako na minulém turnaji se třetí umístila juniorka Andrea Mazalová, která byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje

Za umístění ve finále převzali ocenění ve vedlejších kategoriích ještě Albert Jarovský (nejlepší senior) a Hana Kolářová (nejlepší hráč kategorie P165). Konečné výsledky a pořadí >> zde.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Tři nejlepší celkově (zleva Lukáš Jelínek, Jaroslav Lorenc, Andrea Mazalová)

- obr.2: Nejlepší junioři Lukáš Jelínek a Andrea Mazalová

- obr.3: Nejlepší senior Albert Jarovský a Hana Kolářová, nejlepší hráčka kategorie P165

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO POŘADÍ: Hraje se o prize money 40 000,- Kč za umístění na prvních pěti místech, dále se hraje o deset bowlingových koulí.

Červnový žebříček zaznamenal mnoho změn, objevilo se zde devět nových hráčů a celkový počet účastníků stoupl na 131. Pozici lídra si upevnil Lukáš Jelínek a vede s 353 body. Na druhém místě se 191 bodem se nově objevuje Josef Colon. Též na třetí pozici nastala změna, tu nyní obsadil Václav Rác s 285 body. Žebříček celoročního pořadí s označením oceněných naleznete >> zde.