Jiří Čermák vyhrál první turnaj jednotlivců v letošním roce

Vážení příznivci bowlingového sportu opět vás zdravíme z Bowling Clubu Holešov. Máme tady nový rok a s ním proběhl 3.3.2024 i první letošní turnaj a to turnaj jednotlivců – Single Open. Přestože byl termín ohlášen poměrně pozdě, měli jsme dvanáctičlennou účast.

Základní část se hrála na pět náhozů. Z této fáze nepostoupili čtyři hráči. Nejlépe se v této části dařilo Ondrovi Cholastovi (průmět – 194,2), Jiřímu Šípkovi (průměr – 182,8) a Karlovi Pokornému (průměr – 170,8). Dále se bohužel nedostali Jitka Janušková, Honza Pokorný, Maruška Šípková a náš nejmladší Adam Zachara. Čtvrtfinále se hrálo „vabank“ play-off. Tímto sítem neprošel Michal Cenek (prohrál s Jirkou Šípkem), Dan Handl, kterého naprosto rozdrtil Jirka Čermák st., Petr Hasala, jenž utekl hrobníkovi z lopaty v zápase s Ondrou Cholastou a také překvapivě Luba Matera, jehož soupeřem byl Karel Pokorný.

Vítězové si to mezi sebou rozdali o finále, případně o třetí a čtvrté místo. O ty nižší pozice si zahráli Ondra Cholasta a Karel Pokorný a o zlato bojovali Jirka Čermák st. a Jirka Šípek. Zatímco Ondra získal třetí místo celkem suverénně, o zlatu rozhodovaly až poslední hody. Celý zápas tahal Jirka Šípek za delší provaz, ale Jirka Čermák to nevzdal a dohozem a následnou devítkou v desátém framu rozhodl souboj ve svůj prospěch.  Pomohl mu k tomu i desítkový handicap, ale taková už je prostě soutěž.

Konečné pořadí je tedy… 1. Jiří Čermák st. 2. Jirka Šípek a 3. Ondra Cholasta.

Další turnaj se bude konat opět v neděli a to 17.3.2024 Bude to Holešovská devítka, tedy turnaj, kde se prakticky mažou rozdíly mezi točaři a rovináři. Klasický turnaj, Holešovský Single Open, je připravený na 19.5.2024 a na oba turnaje (a také na Holešovskou dvojku 7/4) se může přihlásit již teď přes odkazy níže a my doufáme ve velkou účast a skvělou zábavu.