Jirka Klusáček absolutním vítězem 2. ročníku POT TOUR Jan MARIA

Finále druhého ročníku POT TOUR Jan MARIA v  Ostravě přivedlo v neděli 15. 2. do herny 24 finalistů a početný okruh fanoušků. Část hráčů si dokonce přivstala, aby byla přítomná rozlosování do skupin, které jako vždy bylo hodně náročné a rozdělilo hernu na tři tábory. První tábor měl radost ze štěstí při losování, druhý byl naopak losem rozladěn. Třetí tábor tvořili Milan, Slávek a početní fanoušci, kterým los život neovlivnil. O to víc drželi palce svým favoritům.

Čtvrtfinálové skupiny rozdělily hráče na úspěšné a ty, kteří mohli koukat na biatlon nebo tenis. Z první čtyřky po základní části vypadli hned tři hráči. Protože jde o zkušené hráče, věřím, že se brzy potkají v nějakém jiném finálovém kláni.

Po malém rautu a rozlosování semifinálových skupin se bojovalo dál. Na dráhách začalo přituhovat a povzbuzování bylo stále hlasitější. Netrvalo však dlouho a finálová osmička byla na světě.

Do finálových bojů se započítával průměr čtvrtfinále i průměr semifinále. S mírným náskokem vstupoval do posledních bojů Láďa Horák, střed tabulky byl hodně vyrovnán. Ve finálových bojích se už projevovala náročnost dnešního dne. Sil ubývalo. Někdo se naopak dokázal vyhecovat. Však se taky finále nehraje každý den.

Stručně k výsledkům: Od začátku finále šlo házení neskutečně dobře Láďovi Horákovi a čtvrtfinále vyhrál s nádherným průměrem 207,5 bodů. Vyhrál také semifinále a do finále šel s malým náskokem. Únava udělala své a Láďa nakonec skončil na 6. místě. Záludnost sportu se ukázala ve své plné nahotě, když vítěz dlouhodobé části  Pavlík Kusýn dnes skončil na posledním 24. místě. Se svým výkonem může být určitě spokojen nejmladší hráč turnaje Rudolf Fukala mladší, který si průměrem 150,5 bodů vyrovnal svůj nejlepší výkon z prvního turnaje série. V závěru šlo o to, komu síly a koncentrace vydrží do úplného konce. To vše vydrželo nejvíce Jirkovi Klusáčkovi a je zaslouženým absolutním vítězem 2. ročníku této série. Ani na druhém místě nezůstal výkonem pozadu Jarda Balarin a poslední vstupující do finále a pro nás největší „skokan" série Ríša Malenda je bronzový. Nejlepší ženou je loňská vítězka Danka Klusáčková.

Vše proběhlo bez problémů a v klidu. Ceny rozdány. Děkujeme za přízeň a všem, kteří donesli pro hráče nějakou tu cenu navíc, děkujeme.

Tímto finálovým turnajem se bowlingová veřejnost, bojující na turnajích, které organizuji Kelímci, rozloučili s hernou v hotelu Jan Maria. Věřím, že jste tady prožili chvíle krásné, bojovné, veselé i úspěšné. A taky věříme, že se parta, která tady vznikla přestěhuje „o hernu dál" s tím vším co se povedlo v Jan Marii vytvořit a natrénovat.

Nový ročník začne někdy na konci dubna. Kde a kdy se dozvíte určitě včas. Jedno víme už dnes, název bude trošku jednodušší POT TOUR .