Jirka Klusáček se stal mistrem druhého ročníku Třinecké devítky

V neděli 26. června 2022 se na GaJa centru v Třinci odehrál poslední hrací den Třinecké devítky 2021/2022, a to den finálový, do kterého se probojovalo 24 hráčů z celoročního žebříčku. Z důvodu vysoké nemocnosti a dovolených se do finále dostalo i dost náhradníků.

KVALIFIKACE

Kvalifikace se hrála na čtyři samotné hry. Každému hráči byl připočten i BONUS ve formě bodů z MAX 7 z celoročního pořadí, které jsme pro jednoduchost vydělili ještě třemi a do tabulky zapsali dle matematického zaokrouhlování. Nejlépe v kvalifikaci zahrál Zikmunt Kokurowski, který utekl druhému Jirkovi Klusáčkovi o 7 bodíků. Na třetím místě skončil díky třetí a čtvrté hře Marcel Maťaťa a TOP-přímo-postupující čtyřku do druhého kola play-off uzavírá Honza Filuš ml., Jardovi Szotkowskému chyběla jediná kuželka pro přímý postup. Do play-off se bohužel nedostala Dana Klusáčková, které chybělo 20 bodíků k poslední postupující příčce.

1.      KOLO PLAY-OFF

První kolo se hrály vyřazovací zápasy na dvě hry, kdy rozhodoval o postupu vyšší součet náhozů. Petr Lysek si první hrou vytvořil úžasný náskok 58 bodů nad Danielem Ježkem a druhou hrou už si jen kontroloval soupeře. Jediná žena postupující z kvalifikace, Beata Valíčková, si hravě poradila s Honzou Filušem. Ani handicap nepotřebovala. Petr Bittala přehodil Michala Poprockého o 45 bodů a Jarda Szotkowski se po první prohrané hře 175 ku 203 vzchopil a Česlava Smilowského porazil s rozdílem 14 bodů.

2.      KOLO PLAY-OFF

Petr Bittala svou druhou parádní hrou, kdy se mu podařilo naházet 266 a smazal si tak Zikmuntův tříbodový náskok. Jirka Klusáček nenechal Jardu Szotkowského vydechnout a s rozdílem 95 kuželek hravě postupuje do 3. kola play-off. Beata Valíčková sice v první hře ztratila 19 bodů, ale v druhé hře využila Marcelových nedohozů a s náskokem 24 bodíků postupuje dál. Petr Lysek s náhozy 265 a perfect game 300 převálcoval Honzu Filuše ml. a s rozdílem 247 bodů si zajistil hladký postup do dalšího kola.

3.      KOLO PLAY-OFF

Třetí kolo byla jen taková formalita, která spočívala v tom, kdo si zahraje o první místo a kdo o třetí. Petr Bittala bohužel svou druhou hrou zhatil svojí možnost obhajoby druhého místa a poslal tak Jirku Klusáčka do boje o titul. Proti Jirkovi si zajistil místo Petr Lysek, který pokračoval v krasojízdě a náhozy 255 a 278 se tak dostal do boje o první místo. Beata Valíčková, která už po kvalifikaci měla v kapse post nejlepší ženy, si tak zahraje proti Petrovi Bittalovi o třetí místo.

SUPERFINÁLE

Zde již byla znát nervozita hrajících hráčů a vyčerpání, neboť zahrát dvanáct her v tom vedru, co panovalo venku je umění. V boji o první místo si Jirka první hrou vytvořil náskok 24 bodů a tím lehce znervóznil Petra Lyska. V druhé hře by si každý z nás jen udržoval tempo se soupeřem, ale Jirka Klusáček dal do této hry všechno svoje úsilí a kdyby ho v kritickém jedenáctém hodu nezradila technika, mohla to být i krásná finálová perfect game. Takto porazil Petra Lyska ,,jen“ s náhozem 286. V boji o třetí místo si Beata vytvořila náskok 9 bodů a druhou hrou dala Petrovi Bittalovi naději na třetí místo. Ten však v desátem framu nedohodil a přenechal Beatě třetí místo s rozdílem pouhých 11 bodů.

Suma sumárum, první místo si vybojoval Jirka Klusáček s průměrem 230,20, druhé místo Petr Lysek s průměrem 232,92, což je na 12 her úctyhodný výkon. Třetí místo a post nejlepší ženy vybojovala Beata Valíčková s průměrem 203,17 a čtvrté místo patří místnímu srdcaři pro bowling, Petrovi Bittalovi s průměrem 199,42.

Toť vše z dnešního reportu a zároveň posledního hracího dne devítky v Třinci vůbec. Z provozních důvodů bohužel nemůžeme realizovat další ročník, což nás jako organizační duo velmi mrzí. Takže pro tentokrát tradiční pozvánka na další hrací den, bohužel, padá. S přáním hezky prožitých prázdnin a parádních dovolených a s vidinou možných dalších turnajů na okolních centrech se s vámi loučí, pořadatelské duo třinecké, Petr Bittala a Jan Ježek.