Jirka „Zub“ Vrážel se letos zapsal mezi vítěze i Děčínského Klacku

Ihned na začátku letních prázdnin se o parné neděli konal letos třetí Děčínský Klacek hraný v děčínském S-Centru. Tohoto turnaje se zúčastnilo tentokrát jen 23 hráčů, z toho jen 5 žen. Hrálo se tradičně na místním house modelu.

Kvalifikací hranou na 4 hry včetně HDC prošla úplně suverénně vycházející hvězda místního bowlingu – Jirka Kurka, který dokázal zahrát na 4 hry součet 890b. (včetně HDC) a své soupeře tak doslova deklasoval. Přes součet 800 se dostali ještě Vláďa Trčka (826), což je naopak nestor děčínského bowlingu, a Tonda „Toncek“ Novák (816). Nevedlo se naopak hráčům jako je Abdul Kassas, Jirka Květoň či Míra Zelený. Měli ale ještě možnost o postup do semifinále zabojovat v Desperádu. Do finále se kromě výše zmíněných osmistovkařů probojovali hned 3 ženy – Sváťa Závladská, Gábina Trčková a Ála Prokůpková. Hráči umístění na 7.-16. místě se kvalifikovali do semifinále a tím posledním byl tentokrát Jára Vokurka, který porazil Jirku Květoně o 1 a Míru Zeleného o 3 děčínské klacky. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Toncek (254) a mezi ženami Sváťa Závladská (231).

V Desperádu se vedlo nejlépe Abdulovi Kassasovi (na dráze nahrál 193) a Láďovi Balkovi (178). Oba si tedy vybojovali účast v semifinále, které následovalo vzápětí.

Semifinále hrané na 2 hry a průměr z kvalifikace se výborně povedlo místnímu bowlerovi – Pepovi Sihelníkovi, když na drahách zahrál 215 a 237. Po úspěšném Desperádu se dařilo Abdulovi Kassasovi i v této fázi a obsadil druhé místo hned za Pepou. Dalšími postupujícími byli Pepa Brožek, Pepa Vlček, Zub a Martin „X“ Křížek. Martin porazil Ivanu Prokopovou o 4,5 klacku. Nejvyšší nához v semifinále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Pepa Sihelník (237), ze 2 žen v semifinále byla v tomto směru úspěšnější Ivana Prokopová (172).

Finále hrané na součet 3 her (včetně HDC) začala velmi dobře hned polovina zúčastněných (hrou těsně kolem 200b.), a tak o ničem rozhodnuto rozhodně nebylo. Ovšem po druhé hře tomu již bylo jinak, protože Zub zahrál 265 a Jirka Kurka 244. Za nimi to ale bylo velmi vyrovnané a čekalo se, komu se podaří třetí hrou prosadit na bednu. Nakonec se bohužel třetí hra nepovedla Jirkovi Kurkovi a tak jej nakonec porazili vyrovnaně hrající Sváťa Závladská a Pepa Brožek, který měl na „bramborového“ Jirku Kurku nakonec náskok slušných 13 klacků. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Zub (265), mezi ženami to byla Sváťa Závladská (214).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Jirka Kurka (Ø210,86) Zubem (Ø198,56) a Sváťou Závladskou (Ø195,00). Bylo vyhlášeno i několik doplňkových soutěží – přehled všech výherců naleznete na oficiálním webu tohoto turnaje (viz níže). Například start zdarma pro příští turnaj vylosoval Zub pro Míru Zeleného.

Závěrem bych chtěl za všechny organizátory turnaje poděkovat všem účastníkům turnaje za jejich přízeň, a věřím, že na dalším turnaji, jehož termín ještě nyní nevíme, se sejdeme již opět ve vyšším počtu. Veškeré podrobnosti o tomto turnaji včetně odkazu na obsazovačku na příští turnaj najdete na oficiálním webu turnaje: http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Až bude jasno o termínu dalšího turnaje, pošle Toncek ještě i upoutávku na tento turnaj mailem. Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se neváhejte přihlásit i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, je vždy aktualizována s každým odhlášením již přihlášeného hráče.