Jubilejní 20. turnaj seniorů v BEST Sportcentru Olomouc

2. den

V BEST Sportcentru Olomouc se ve dnech 19. a 20. března 2019 konal jubilejní 20. přátelský bowlingový turnaj seniorů rozdělený do dvou samostatných hracích dnů. První den se odehrála dohromady 2 kola, druhý den 3 kola, z nichž se družstvům do pořadí počítal aritmetický průměr vypočítaný z průměrů všech odehraných kol. Umístění hráčů určoval nejvyšší nához plus měl každý hráč jako bonus tak zvaný handicap, který byl tím vyšší, čím více let hráč má.

Sponzory a partnery našeho turnaje byli Magistrát města Olomouce, pivovar Svijany, Vrtal velkoobchod s nápoji a Centrum pohybu Olomouc.

Všem našim sponzorům a partnerům mnohokrát děkujeme za čas strávený s námi a ceny, které věnovali do turnaje. Moc si jejich podpory vážíme.

A jak se vše vyvíjelo a kdo si nakonec odnesl trofeje?

1. hrací den – 19. 3. 2019

Prvního hracího dne se účastnilo dohromady 14 týmů, proto se stihla klasicky dvě kola. Turnaj nám přinesl spoustu krásných sportovních okamžiků a v každé části tabulky probíhaly vyrovnané souboje. Poslední 14. místo nakonec připadlo týmu Lazce 2 s průměrem 90,8 bodů. Před nimi se na 13. místě umístil tým Tršičáci s průměrem 92,5 bodu. Průměr 97,16 stačil týmu Retro na 12. místo. O dva bodíky lepší byl tým Lišky 2 a s poeticky vypadajícím průměrem 99,9 bodů jim patří 11. příčka. Relativně nový tým Skokani Lošov obsadil 10. místo s průměrem 102,3. Tým Lišky 1 překoulel své sesterské družstvo a je s průměrem 105,4 na 9. místě. Spodní polovinu tabulky nám uzavírá tým Lazce 1 s průměrem rovných 108 bodů na 8. místě. Vrchní polovinu tabulky nám startují Žabáci na 7. místě s průměrem 112,5. Na 6. místě se umístil tým Poslední hod s průměrem 120,2. Průměr 129,625 stačil týmu Žabáci na 5. místo. Krapet smutný zůstal tým Kobra, kterému unikla medaile o 0,4 bodu, kdy zůstává pod bednou na 4. místě s průměrem 134,65. Těmi šťastnějšími se nakonec stali pánové z týmu Veteráni PČR a s průměrem 135 bodů jim patří bronzová 3. pozice. Tým Skrbeňáci patří k nejzkušenějším týmům a své ostřílenosti dokázal využít a přetavit ji na stříbrnou 2. příčku s průměrem 140,5 bodu. Vítězem prvního dne se stal skvěle hrající tým Plavci, kterému s průměrem 145,25 bodů patří právem zlatá 1. příčka.

Třetí nejvyšší nához včetně handicapu měla paní Věra Zmitková z týmu Plavci, jehož hodnota činila 169 bodů.  Druhou nejlepší ženou prvního dne byla paní Iva Dvořáková z týmu Zajíci s náhozem 170 bodů. Nejlepší ženou prvního hracího dne se stala paní Miloslava Auová z týmu Skrbeňáci s náhozem krásných 174 bodů.

Třetím nejlepším mužem se stal pan Lubomír Novotný z týmu Plavci s náhozem 182. Ani úctyhodný nához 197 kuželek nestačil panu Antonínu Kubovi z týmu Veteráni PČR na první místo a musel se tak spokojit s místem druhým. Nejlepším mužem prvního dne se totiž stal pan Petr Holčák z týmu Lišky 1 s náhozem zarovnaným na překrásných 200 bodů!

2. hrací den – 20. 3. 2019

Druhého hracího dne se účastnilo pouze 10 týmů, což umožnilo odehrát namísto obvyklých 2 celá 3 kola. Poslední 10. místo nakonec patří žlutě zářícímu týmu Slunečnice s průměrem 84,8. Naši nováčci z týmu Pasečáci se s průměrem 90,3 umístili na 9. místě. Entuziastický tým Dorostenky obsadil 8. pozici s průměrem 92,5. První tým, který šel přes 100 bodovou hranici, byl tým Paseka, který s průměrem 104,6 bodů skončil na 7. místě. Spodní polovinu tabulky uzavírají Oranžády se ziskem 106,5 bodu v průměru a jsou na 6. místě. TOP 5 otvírá z části domácí tým Cimbálové, který vykoulel průměr 113,9 bodů a patří jim 5. příčka. Na bramborové 4. příčce zůstal tým Marientál s průměrem 121,3. Bronzovou 3. příčku bere tým Šternberáci za průměr 131,9 bodů. O chloupek lepší byl tým Pumy, který si za průměr 132,9 bodů vysloužil 2. místo. Bubáci vystrašili všechny své soupeře a s pohodlným náskokem si s průměrem 141,8 bodů dokráčeli pro 1. místo.

Třetí nejlepší ženou druhého dne se stala paní Hana Dvořáčková z týmu Oranžády s náhozem 137 bodů. Druhou nejlepší je paní Jana Fuksová s náhozem 155 bodů rovněž z týmu Oranžády. Nához 169 bodů je tím, který má barvu zlata a jeho majitelkou je paní Lucie Búbelová z týmu Pumy a je tak nejlepší ženou druhého dne.

Třetím nejlepším mužem se stal pan Zdeněk Cimprich z týmu Cimbálové s náhozem 171 bodů. Dlouhodobě úspěšný pan Jaroslav Rožek z týmu Pumy se s náhozem 185 bodů stal druhým nejlepším mužem. Nejlepším mužem druhého dne i celkově nejlepším seniorským bowlerem za oba hrací dny se stal pan Milan Kadlec z týmu Bubáci s náhozem až neuvěřitelných 209 bodů!

Fotoreportáž z turnaje si můžete prohlédnout zde.

Všem účastníkům bychom chtěli moc poděkovat za účast v turnaji a taktéž za věrnost, kterou nám prokazují.