Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Junioři David Mojka a Filip Jiránek na bedně

Desátým turnajem za účasti 65 hráčů, pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022. Dvanácti dílná turnajová série, kde se hraje v celoročním pořadí o prize money 40 000 Kč na prvních pěti místech, pomalu ale jistě vrcholí.

Po seniorském MČR dvojic se řada účastníků omluvila z důvodu virové nákazy, chyběl i vítěz posledních dvou turnajů Jaroslav Lorenc. Přestože v seznamu účastníků byla řada jiných favoritů, na bedně se umístili dva junioři.

KVALIFIKACE: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace Lukáš Jelínek, přestože dlouho vedl kvalifikaci Petr Horáček. Za nimi se umístili David Mojka, Václav Rác, Kateřina Beštová, Jan Kolář a všech šest si vybojovalo postup a nasazení až do „step 2“. Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí 1173 bodů z šesti her. Takto vysoko postupová hranice v letošním ročníku ještě nebyla, nakonec se postupovalo na méně bodů až z 32 místa neb přišla omluvenka od Daniela Mičky a jana Fleischmanna, kteří se účasti v Step 1 vzdali.

STEP 1: zde bylo nasazeno a rozděleno 24 postupujících do šesti skupin po čtyřech hráčích. Z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší. To co ukázala kvalifikace, to potvrdil „step 1“ a postup nebyl jednoduchý, přesto se dalo postoupit ze skupiny D na pouhých 365 bodů (podrobné výsledky step 1 naleznete v přílohách).

STEP 2: další krok, kdy k dvanáctce postupujících ze „step 1“ se přidalo šest nejlepších z kvalifikace byl ještě obtížnější. Vzniklo pět tříčlenných skupin a z každé skupiny měl zaručen postup minimálně nejlepší hráč. Postupovali ale i další tři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her a kdo zahrál v součtu přes 401, tak suverénně postupoval (podrobné výsledky step 2 naleznete v přílohách).

STEP 3 - finálový: přinesl velké překvapení na účet favoritů, mezi třemi nejlepšími na bedně byli hned dva junioři. Zvítězil David Mojka, druhá se umístil Václav Rác a třetí místo vybojoval Filip Jiránek.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- nejlepší žena, Kateřina Beštová (7. místo)

- nejlepší senior/ka, Jana Marešová (9. místo)

- nejlepší hráč/ka kat. P165, Lenka Málková (20. místo)

Obsazovačka na příští turnaj otevřena >> zde.

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky 1. final step – ZDE

Výsledky 2. final step – ZDE

Výsledky 3. final step – ZDE

Konečné výsledky – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb