K.O. Devítka pro devítkového „specialistu“ Jirku Nechutného

Vážení bowlingoví příznivci. Čtvrtek 27. dubna se na Radavě odehrála K.O. devítka. Turnaj, který vždy připraví nějakou tu nevšední záležitost a překvapení. Na sklonku dubna se na tomto turnaji prezentovalo 32 soutěžících, což je moc hezké číslo a vážíme si všech účastníků, kteří si přišli zahrát, a i proto jsme se rozhodli udělat tento devítkový turnaj ještě i na konci května.

Ale nyní přejděme již k výsledkům prvního kola. V něm doslova celé startovní kole rozcupoval Lukáš Vojáček, když ve dvou hrách nahrál 521 bodů. S odstupem vyšším než padesát bodů na vítěze se drželi na medailových pozicích ostřílení borci Pepa Colon a Aleš Vlasák. Krásné čtvrté místo za výkon 427 bodů držela Simča Maglenová, nejlepší žena prvního kola. 32 výkonů jednotlivců v prvním kole nám vytvořilo pro druhé kolo 16 K.O. soubojů, ze kterých postupovalo 16 vítězů a 6 „šťastných poražených“. Tedy těch které soupeř porazí, ale předvedli dobrý výkon, a tak si finále zaslouží.

Někdy je až kouzelné, jaké dvojice nám K.O. systém připraví a to nejen s ohledem na sportovní výkonnost, ale na podobnost jmen či jejich významů – tentokrát se střetli například Kapitán a Vojáček, kde si druhý jmenovaný navzdory vojenským hodnostem pohrál s tím prvním. Nejen jmény ale i bowlingem byl zajímavý souboj Plzenský vs. Morávek, kdy západní Čechy vyklidily pozice ve prospěch východní části naší země. Nehledě na to, že se nám rozrůstá i zvířecí říše a k tradičním hráčům (Straka, Beránek…) nám přibyli Zajíček či Datlová, kteří si v K.O. soubojích nevedli vůbec špatně a také v duelu proti Honzovi Doubravovi se prosadil Martin Straka. Martin vyhrál nad Honzou 448:415, což byl asi nejzajímavější souboj druhého kola.

Finálové kolo bylo pro dvaadvacet účinkujících a po velmi nepovedeném startu Roman Šindler zahlásil, že útočí na TOP 20 a hle, povedlo se mu to přesně – 20. místo, tomu říkám splnění cíle do puntíku. Vítěz několika K.O. devítek v minulých turnajích Aleš Vlasák začal ještě jakž-takž (na něj) 217 bodů, ale druhá hra 157 bodů uvolnila „jeho“ pódiové umístění pro další adepty. 397 bodů stačilo na desáté místo. Jelikož tento výkon předvedla Anička Doubravová a žádná další žena tuto metu nepokořila, tak se Anička stala nejlepší ženou turnaje. Hezký souboj předvedli ve finále Martin Straka a Pavel Plzenský. O dvě kuželky byl Martin lepší, a Pavel si tak odnesl bramborové umístění a bramborové lupínky. Martin Straka za nához 453 bodů vybojoval bronzovou medaili, ze které měl velkou radost. Stříbro putuje zásluhou náhozu 485 bodů Pepovi Colonovi. Král devítky je tentokrát Jirka Nechutný. Ve standardních hrách hází Jirka nejčastěji hod s výsledkem devět-dohoz. Tuto tradici dodržel v tomto turnaji, akorát devítky se mu přeměnily na striky, díky čemuž dokráčel na finálovou konečnou hodnotu 499 bodů a po zásluze zvítězil! Gratulujeme!

V květnu jsme si pro vás připravili: 3. května od 17h Večerní růže pro ženy, 17. května Radavský Double, 25. května Letenský pohár a 31. K.O. devítka na Radavě.