Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Kaštanka Mistrem 1. ročníku MBL

V brněnském Bowlingu Kaštanka vyvrcholila v pátek 28.1.2022 podzimní část 1. ročníku Moravské Bowlingové Ligy. Tato opravdu pohodová soutěž se nesla i v závěrečném 5. HD v dobré a přátelské atmosféře. O vítězi bylo jasné již po minulém kole a tak se oči hráčů ubíraly k souboji o druhé, respektive čtvrté místo.

Kaštanka (21 b. – celkem 104 b.) neponechala ani tentokrát nic náhodě, závěrečný večer absolvovala opět bez prohry a na své cestě k prvnímu titulu Mistra MBL prohrála pouze 2x. Jen týmy Do kapsy a CNC Produkt dokázaly alespoň trošinku narušit suverenitu šampiona. V boji o druhé místo porazilo družstvo Do kapsy tým CNC 4:1, jenže pak nečekaně prohrálo 1:4 s PaKoPou a bylo hotovo. CNC Produkt (13 b. – celkem 76,5 b.) ve vyrovnaném zápase porazil Baťovce a tím získal jistotu druhého místa.

Do kapsy (16 b. – celkem 67 b.) v závěrečném duelu svedl krásný souboj s Kaštankou a i přes těsnou prohru dokázal, že minimálně třetí místo je ve správných rukou. Největší souboj o umístění předvedly týmy PaKoPa a LTL Baťa. Před vzájemným soubojem v posledním kole HD měl brněnský mančaft bodík k dobru, jenže výhra zlínského týmu 4:1 rozhodla, že čtvrté místo získal LTL Baťa (12 b. – celkem 52 b.) a páté místo tak připadlo družstvu PaKoPa (11 b. – celkem 50 b.). Konečné šesté místo pak zůstalo Dědkům (2 b. – celkem 25,5 b.), kterým se doma opět moc nevedlo. Jak je vidět, ne vždy je domovská herna výhodou.

A můžeme si shrnout statistiky. Hráči večera se stali Ondra Surán (Katanka) s krásným průměrem 229,60 bodu a nejvyšším náhozem 256 bodů a Lenka Lacigová (LTL Baťa) s průměrem 163,00 bodu. Milda „Baron“ Kratochvíl pak vybojoval pro svou Kaštanku plný počet 5 bodů. Týmovým statistikám opět kralovala Kaštanka díky nejvyššímu náhozu 682 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 613,00 bodu.

Celkově se nejlepšími hráči MBL stali Ondra Surán s průměrem 210,28 bodu a Lenka Lacigová s průměrem 162,16 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Milda Kratochvíl se ziskem 22 bodů a nejvyšší nához 256 bodů Ondry Surána padl právě v tomto závěrečném HD. Ve vložené soutěži „Týmová bonusovka“ byl nejvyšší nához 608 bodů a hned v 1. HD jej zahrála Kaštanka. Ta také ovládla celkové týmové statistiky díky nejvyššímu náhozu 682 bodů a nejlepšímu ligovému průměru 590,28 bodu.

Tolik k 1. ročníku Moravské Bowlingové Ligy. Jarní část MBL startuje v brněnském centru Bowling Kaštanka v pátek 18.2.2022, začátek v 19:00 hodin. Ostatní termíny jsou k dispozici na stánkách Xbowling ValMez v sekci MBLjaro 2022 a pro rychlou orientaci stačí kliknout ZDE.

Vítězným týmům a hráčům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za krásné bowlingové zápasy a se všemi se těšíme brzy na viděnou.

Výsledky 5. HD - ZDE

Stránky MBL - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez a MBL Team

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb