Kluci z Tweeners ovládli únorovou Valašskou devítku

V neděli 25.2.2018 se v Xbowlingu Valmez uskutečnil další turnaj oblíbené Valašské devítky. Na start se tentokráte postavilo z původních 29 hráčů díky nemocem jen 26 hráčů.  Z nich si kvalifikaci 2 hráči předehráli a ostatní pak hráli v neděli. Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře a bylo příjemné sledovat sportovní zápolení a snahu všech hráčů o co nejlepší výsledek na drahách.

V kvalifikaci byl nejlepší Mojmír Klanica (1063 bodů), druhý byl Tomáš Helešic (953 bodů), třetí Vladimír Brichta (917 bodů), čtvrtý Jirka Kortyš (915 bodů), pátý Víťa Hasník (909 bodů) a šestá Iva Fojtíková (894 bodů). Na postup do semifinále stačilo zahrát o hodně míň než minule, a to 770 bodů, což se podařilo Petru Kowalczykovi a ten jako Lucky looser postoupil dál z 19. místa, jelikož mu své postupové místo přenechal Víťa Hasník.

Po kvalifikaci se losoval tradiční „Měšec“, ve kterém čekalo na šťastné výherce 1120,- Kč. Nejvyšší částka 560,- Kč připadla Martinu Matulovi, Vlasta Palátová si odnesla 340,- Kč a Tomáš Helešic pak zbývajících 220,- Kč.

A na řadu přišlo semifinále. To se nejlépe povedlo Liboru Kadlečíkovi (494 bodů), druhá byla Ája Kudělková(489 bodů), třetí Lukáš Heitel (469 bodů), čtvrtý Tomáš Helešic (465 bodů), pátý Ondra Tomaník (454 bodů) a šestý Mojmír Klanica (445 bodů).

Ve finále předvedl nejlepší výkon Jirka Kortyš (736 bodů) a zaslouženě vyhrál. Zároveň tím i naplnil svá slova před čtvrteční předehrávkou, kdy řekl, že si jde v neděli pro Skleněnku a jak tedy řekl, tak i udělal. O zbylých místech na stupních vítězů se rozhodlo až v posledním frame třetí finálové hry, kdy Tomáš Helešic (696 bodů) třemi striky využil zaváhání jeho soupeře na dráze Libora Kadlečíka (691 bodů) a skončil druhý. Libor bral tedy třetí místo. Čtvrtý skončil i přes mohutný finiš Vladimír Brichta (682 bodů), pátý Lukáš Heitel (647 bodů), který po výborné první hře bohužel polevil a šestý Libor Zádrapa (618 bodů), jemuž pro změnu nevyšla prostřední hra. Nejlepší ženou se stala Ája Kudělková, vítězem kategorie „B“ Ondra Tomaník a vítězem kategorie „C“ Lukáš Řihák.

V průběžném celoročním žebříčku je po dvou odehraných turnajích situace následující: Kategorie A – 1. místo Vladimír Brichta (85 bodů), 2. místo Iva Fojtíková (85 bodů) a 3. místo Láďa Šmelcer (82 bodů). Kategorie B – 1. místo Ondra Tomaník (38 bodů). Kategorie C – o 1. místo se dělí Vladimír Skýpala a Lukáš Řihák (oba 25 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Iva Fojtíková (48 bodů), 2. místo Ája Kudělková (44bodů) a 3. místo Maruška Hermanová – (43 bodů). Kompletní pořadí hráčů v jednotlivých kategoriích a jejich přiřazení s HDC pro březnovou Valašskou devítku si můžete stáhnout ZDE.

A to už je z únorové Devítky vše a my už se těšíme na březnovou, která startuje v neděli 25.3.2018, s předehrávkou ve čtvrtek 22.3.2018 v 18:00 hod. Mějte se hezky a ať Vám to padá.