Konečně. Po 8 měsících známe dalšího vítěze Ferdinand devítky!

V neděli 6. června se nám opět rozeběhl kolotoč bowlingových turnajů v herně benešovského Scentra. Po 8 měsících jsme si zahráli Ferdinand devítkovou sérii. Navázali jsme tak tam, kde jsme 4.10. 2020 skončili. Podpořit Benešovský bowling a konečně už si letos soutěžně zahrát přijelo celkem 24 hráčů a hráček.

Cenu útěchy Ferdinand za poslední místo v kvalifikaci obdržel Tomáš Rathouský. Štěstí se usmálo na Davida Kumštu, který vyhrál losovanou cenu, tzv. Měšec ( 1.710 kč ) za nához 153. V kvalifikaci byl nejlepší Petr Zach st., po vyřazovacím semifinále Jaroslav Butal st. a ten už první místo nepustil. Vyhrává tak po finálových náhozech 266 a 300 ( nejvyšší nához turnaje ) 9. turnaj Ferdinand devítky. Druhé místo vybojoval Milan Barnet ( 227 a 275 ) a třetím místem všem vytřel zrak překvapivě Miroslav Krch ( 253 a 229 )! Nejlepší ženou byla vyhlášena Milena Filipová, která obsadila konečné 14. místo.

Do finále se tak po hříchu neprobojovala žádná z přítomných dam. Jelikož byla série 2020 a 2021 ovlivněna Covidem 19, došlo ke sloučení těchto ročníků a následně i změně celkového počtu turnajů. Z původních 10 navyšujeme na 12 a do celkového pořadí se počítá nejlepších 7 turnajů. V celkovém pořadí vede i nadále Luboš Kunt st. před Milanem Barnetem a Marií Frýbortovou. Další pořadí v Top 6 je následující: 4. Jaroslav Bejšovec, 5. Gustav Horník a 6. Otakar Frýbort.

Závěrem děkuji všem zúčastněným, kteří si přišli či přijeli zahrát po nelehkém období a pomohli nastartovat lepší časy. Pevně věřím, že se uvidíme i v letních měsících. V Scentru se odehraje tradiční Letní Scentrum cup 2021. Série složená ze 4 turnajů a první turnaj se uskuteční poslední červnovou neděli (27.6.). Pro milovníky týmových soutěží připravujeme Letní devítkovou ligu ve spolupráci s Xbowlingem. Jedná se o soutěž tříčlenných družstev (obdoba ABL), ale hraje se devítkovým způsobem. Přihlásit se můžete na www.obsazovacky.cz, dále „Turnaje regionální“ a zde najdete náš Letní Scentrum cup a Letní devítkovou ligu. Samozřejmostí jsou přiložené propozice.

Foto č.1 zleva: Milan Barnet, Jaroslav Butal st. a Miroslav Krch.

Foto č.2: Milena Filipová a Jaroslav Butal st.

Foto č.3: David Kumšta (Měšec).

Foto č.4: Tomáš Rathouský (cena útěchy Ferdinand).