Krásný boj o vítěze Finále B pro Hell team

Xbowlingu ValMez se v poslední prázdninový den, ve středu 31.8.2022, odehrálo Finále B Letní Valašské Devítkové ligy. V průběhu základní části odstoupil ze soutěže BC Valaši team a z účasti z nadstavbové části se omluvil Barum Team, který měl původně zajištěnou účast ve Finále A.

Tolik na úvod a můžeme rekapitulovat. HD při účasti 4 týmů nabízí systém každý s každým 2x. Pohled na složení jednotlivých týmů tušit, že se bude bojovat až do samého závěru. A bylo tomu tak. O vítězství se začaly od samého začátku prát tři družstva, Black horse, Hell team a Star Team. Bohužel role „otloukánka“ zbyla na FF Team, ovšem i ten měl svůj podíl na konečném vítězi skupiny. Komu totiž sebral bodík, tomu v konečném účtování zatraceně chyběl.

I přes velkou snahu získal FF Team pouze 3 body a ve Finále B tak skončil na čtvrtém místě. A i když na bednu nedosáhl, tak jeho získané body svým způsobem rozhodly o pořadí prvních tří týmů. FF Team sebral 1 bod družstvu Black horse a 2 body pak Star Teamu. Statistika tentokrát nuda nebyla a pohled ne ni byl velice zajímavý. Zbylé týmy totiž měly mezi sebou zápasovou bilanci 2:2 a ještě zajímavější byl pohled na to, kdo s kým vyhrál či prohrál. Hell team totiž prohrál oba zápasy se Star Teamem, který naopak 2x prohrál s Black horse. Z toho nám vyplývá, že pro změnu Black horse ani jednou neporazil Hell team. Ve Finále B pak nakonec vybojoval první místo Hell team (20 bodů), druhé místo získal Black horse (19 bodů) a třetí pohár tím pádem připadl Star Teamu (18 bodů.).

A ještě se podíváme na statistiky a nejdříve probereme toto finálové kolo. Hráči večera se stali Milan Krčma (Star Team) s průměrem 225,50 bodu a ziskem 5 bodů a Nela Capilová (Hell team) s průměrem 183,33 bodu. Nejvyšší nához 277 bodů pak zahrál Milan Povala (Black horse). Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 698 bodů Star Team a nejlepší celovečerní průměr 623,00 bodu zahrál Hell team. Celkově se hráči skupiny Finále B stali Tomáš Helešic (Hell team) s průměrem 218,62 bodu a Nela Capilová s průměrem 196,73 bodu. Nepostradatelným článkem pro svůj tým byl Milda Krčma, když vybojoval celkem 17 bodů. Nejvyšší týmový nához 727 bodů zahrál Hell team a své vítězství potvrdil i nejlepším ligovým průměrem 618,88 bodu.

A to by tak asi bylo vše z Finále B Letní Valašské Devítkové ligy 2022. Tato prázdninová liga vyvrcholí příští středu, 7.9.2022, kdy se hraje rozhodující 2. hrací den Finále A. Děkujeme všem za účast, za krásné prázdninové bowlingové večery a gratulujeme vítězům. Těšíme se s Vámi brzy na viděnou.