Kupejda svůj comeback vyšperkoval vítězstvím

Ve dnech 5. až 7.4. 2018 se uskutečnil na centru Best Bowling čtvrtý turnaj EBONITE tour 2018. Na dubnovém EBONITE hráli i stříbrné medailistky z Mistrovství Evropy juniorů 2018 Markéta Vojtěchová, Zuzana Uhlířová, Anna Petáková, které přivezly ukázat vybojované medaile.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně nebo o vítězství ve své kategorii bojovalo celkem 91 hráčů. V kategorii P165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 33 hráčů, v kategorii P190 bylo 50 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 43 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 28 žen a 8 juniorů.

V kvalifikaci vévodil pořadí Aleš Synek s 1384 body a průměrem 230,67. Napodobil tak na krátkém Jana Macka a jeho lednové výkony, které se výrazně lišily od většiny ostatních. Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1134 bodů. Postupová hranice oproti té lednové se lišila o pouhé 4 body.

Semifinále bylo víceméně generálkou na finále. Kralovala zde Kateřina Beštová a v patách jí byl Michal Dobiáš a Miluše Nováková. Mít na svém kontě sedm set devadesát tři bodů, znamenalo vybojovat si postup do finále.

Ve finále udávala tempo zmiňovaná semifinálová jména. Nejlépe si však vedl Michal Kupecký, který po výkonech 246, 207, 256 zvítězil. Vylepšil tak třetí místo z března a zdá se, že jeho bowlingový comeback má pokračování. Druhý se umístil Michal Dobiáš a třetí pozici vybojovala Kateřina Beštová. Výsledky a umístění ZDE.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší tři senioři: Aleš Synek, Jiří Vrážel, Miluše Nováková

- Nejlepší junioři: do 18 let Anna Petáková, do 15 let Tomáš Liebich

- Nejlepší hráč/ka v kategorii P165 Ingrid Liebichová

ŽEBŘÍČEK celoročního pořadí zde

FOTOGALERIE

- obr.1: Čtyři nejlepší hráči na dubnovém EBONITE ( zleva Beštová, Kupecký, Dobiáš, Synek)

- obr.2: Nejlepší žena Kateřina Beštová

- obr.3: Tři nejlepší senioři (zleva Vrážel, Synek, Nováková)

- obr.4: Nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích (zleva Petáková, Liebichová, Liebich)