Kvalifikace Regionální Ligy dvojic Xbowling ValMez

1. - 3. místo

Ve středu 22. ledna 2020 se odehrál rozhodující druhý hrací den Kvalifikace Regionální Ligy dvojic. Všech osm dvojic se opět sešlo v Xbowlingu ValMez, aby svedlo boje o tři postupová místa. Takže si pojďme krátce zrekapitulovat, jak nám tato kvalifikace dopadla.

V úvodním večeru si nejlepší pozici vybudoval tým Těsně vedle, když si vytvořil náskok 5 bodů na Bambarďáky. O další 2 body zpět byli Hammers, bez šance nebyl Přerovský beton a ani Tweeners to ještě v žádném případě nezabalili. Nejlépe toto druhé kolo vyšlo tentokrát týmu Hammers (25 b. – celkem 44 b.), když dokázal oplatit porážky vedoucímu duu z 1. HD. Svou šanci již nepustil a stal se vítězem kvalifikace. I přes prohru s Hammers měl však stále

vše ve svých rukou tým Těsně vedle (17 b. – celkem 42 b.). Jenže přišly ještě prohry s Krocaním hněvem a Bombarďáky a bylo z toho konečné druhé místo. Poslední třetí postupové místo si pak s jistou pohlídali zkušeně Bombarďáci (19 b. – celkem 40 b.), kteří odrazili atak Tweeners (19 b. – celkem 33 b.). Těm k postupu nestačilo ani druhé místo večera a skončili na nepopulárním čtvrtém místě.

Přerovský beton (14 b. – celkem 29,5 b.) získal o 1,5 bod méně než v prvním večeru a to bohužel nestačilo na lepší, než páté místo. O hodně zlepšený výkon než v 1. kole předvedl Krocaní hněv (13 b. – celkem 20 b.) a obsadil konečné šesté místo. A máme tady závěr tabulky. Na sedmém místě skončila Republika (1 b. – celkem 10,5 b.), která nedokázala na navázat na celkem vydařený první večer a osmé místo nám obsadila dámská dvojice Holki (4 b. – celkem 5 b.). Ta se dočkala nejen dalšího bodíku, ale dokonce si připsala vítězství, když zdolala Republiku.

A ještě se podíváme na celkové statistiky. Hráčem kvalifikace se stal Petr Roubalík (Hammers) s průměrem 199,21 bodu, nejvyšším náhozem 261 bodů a ziskem 12 bodů. Stejný počet bodů získal také Michal Štěpánek (Těsně vedle). Mezi ženami byla jasně nejlepší Ája Kudělková (Bombarďáci) s průměrem 179,57 bodu, nejvyšším náhozem 232 bodů a ziskem 7 bodů. Co se týče týmových statistik, tak ty ovládli Bombarďáci díky průměru 378,00 bodu a nejvyššímu náhozu 455 bodů. Kompletní výsledky hracích dnů a statistiky jsou ke stažení ZDE.

Kvalifikace Regionální Ligy dvojic je tedy ukončena. Prvním třem dvojicím gratulujeme k postupu a držíme jim palce v samotném finále, kdy se stejně jako v červnu odehraje pouze jeden hrací den. Toto finále se uskuteční v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek, termín bude ještě upřesněn.

Díky za parádní dva bowlingové večery a těším se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez opět brzy na viděnou.