Květnový turnaj vyhrává Pavel Skalický

Po více jak dvouměsíční koronavirové pauze se hrála na Zličíně Devítka Best Bowling. Je vidět, že hlad po bowlingu je veliký a třetí turnaj se hrál za účasti 35 hráčů v startovním poli, což byla letošní nejvyšší účast.

Pauza bez tréninku určitě udělala s hráčskou výkonností své, proto byl zvolen lehčí mazací model místní "house" Bourbon street. Padala poměrně vysoká čísla a hned v kvalifikaci padla 4x devítková Perfect game. Výkonová laťka byla hodně vysoko, na postup z kvalifikace, mezi 24 nejlepších, bylo zapotřebí 634 bodů ze třech kvalifikačních her.

Následné vyřazovací TRIO semifinále, z kterého postupovalo šestnáct vyvolených do finále vyřadilo několik favoritů.

Závěrečnou finálovou část zahrál nejlépe Ivan Kober s výkony 243, 256 ale o vítězství jej připravila připočítávaná hra z kvalifikace. Zde jej předběhl Pavel Skalický s výkony 264, 217 s připočítávanou „průměrovkou“ 291. Třetí místo vybojovala Gabriela Malcová a zajistila si tak první místo v celoročním průběžném pořadí. Podrobné výsledky turnaje naleznete v příloze.

FOTOGALERIE:
1 - tři nejlepší na květnovém turnaji (zleva – Kober, Skalický, Malcová)
2 – hráči umístění v TOP 7 na květnovém turnaji (4 až 7. místo, zleva – Colon, Sopková, Mračko, Javůrek)

PS: Příští turnaj se hraje 3.6. 2020, aktuální obsazovačka a volná místa zde.