Láďa Krusberský začal vítězně jako před rokem

1. - 3. místo

V sobotu 18. ledna 2020 se v Xbowlingu ValMez odehrál úvodní turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez. Ozdobou byla především výborná účast 27 hráčů a pak dramatické finále s výbornými výsledky těch nejlepších hráčů. A lehce pozměněný systém finále vůbec neubral na dramatičnosti.

Tak si teď probereme celý turnaj. V kvalifikaci nám tentokrát nepadaly, samozřejmě až na pár výjimek, žádné extra výsledky. V součtu nejlepších pěti her se přes TOP hranici 1000 bodů dostal jediný, a to vítězný hráč kvalifikace, Honza Kajzar (1002 b.). Ty kvalitnější výkony a nejlepší postavení při výběru finálových drah si vybojovali druhý Víťa Hasník (992 b.), třetí Peťa Mikliš (976 b.), čtvrtý Láďa Krusberský (961 b.), pátý Peťa Bittala (948 b.) a šestý Franta Mlčák (931 b.). Bohužel z žen do finále nepostoupila žádná. Nejlépe a současně nejsmolněji dopadla Maruška Hermanová (885 b.). O pouhý bod skončila na třináctém, čili prvním nepostupujícím místě a současně se stala nejlepší ženou turnaje. Tím negalantním frajerem nebyl nikdo jiný než dvanáctý Franta Folta (886 b.).

Avízovaná změna finále vyvolala u některých hráčů rozličné názory, ale PROPOZICE zní jasně. Hráč souhlasí zaplacením startovného znění propozic. Dle našeho názoru je systém pro všechny hráče stejný a spravedlivý. Ano, v kvaldě se nejhorší hra škrtá, ale tento krok je důležitý pro postup do finále. Samotné finále je již jiná liga (což píšeme skoro v každém reportu), tak proč by na to měli doplatit hráči, kteří hrají krásných šest her a škrtnou si třeba nához 170 bodů. A tak se dostáváme k té finálové změně. Hráči odehrají dvě hry, ke kterým se přičte hráčský průměr ze všech šesti kvalifikačních her. Ke každé této hře (včetně té průměrové) se samozřejmě přičte věkových HDC.

Takže tolik na vysvětlenou a jdeme si zrekapitulovat finále. Hned v první hře zahrálo pět hráčů více jak 200 bodů a my jsme byli zvědavi, zda nastavenou laťku hráči udrží i v druhé hře. Skvěle si načasoval formu na finále po kvalifikaci již převlečený a připravený odjet domů (přesvědčený, že nepostoupil do finále) Láďa Krusberský (635,5 b.) a dokázal tak po roce obhájit vítězství v prvním turnaji série. Druhé místo vybojoval generál Luba Brepta Matura (620,5 b.), kterému to jako vždy jedinému nepadalo a třetí skončil Víťa Hasník (617,8 b.), kterému to naopak padalo. Důkazem je jeho krásný celodenní průměr 197,75 bodu. Že finále byla úplně jiná jízda, dokazuje fakt, že ani 600 bodů na tři hry některým nestačilo na bednu. S výkony jistě spokojení, ale s umístěním již tak moc ne, byli Honza Kajzar (610,2 b.) na čtvrtém místě a Franta Mlčák (604,3 b.) na místě pátém. TOT šestku nám pak uzavřel Peťa Mikliš (578,0 b.).

Máme tedy za sebou úvodní turnaj z bowlingové série Senior Cup Tour ValMez 2020. Turnaj s pořadovým číslem 2 je naplánován na sobotu 15. února 2020. Předehrávka je ve čtvrtek 13. února 2020 od 18:00 hodin a obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Jen upozorňujeme, že na sobotu bude připraveno pouze 21 míst. Naopak předehrávku můžeme podle zájmu kdykoliv rozšířit.

Z naší strany je to nyní asi vše. Díky moc za krásnou bowlingovou sobotu a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.