Lednový Senior Cup ValMez vyhrál Petr Mikliš

V netradičním termínu, a to ve středu 18.1.2017 v Xbowlingu ValMez proběhl první letošní turnaj série Senior Cup Tour Valmez 2017. Pro letošní rok jsme upravili propozice, hlavně co se týče celoročního bodování, které jsme pozměnili tak, aby po celý rok bylo o co hrát a ti nejlepší v celoročním bodování nebyli známi po několika povedených turnajích. Turnaje se tentokráte zúčastnilo 10 hráčů z řad domácích i kamarádů z Ostravy, Zlína a Třince.

Zajímavé a nezvyklé, bylo to, že ve startovním poli byla pouze jedna žena. To však nikomu a ničemu nevadilo a turnaj probíhal ve velmi pohodové a příjemné atmosféře. Jelikož byl počet hráčů menší než 12, hrálo se dle propozic na 8 her bez finálového kola, se škrtáním té nejslabší. Celý turnaj systémem start – cíl vyhrál Petr Mikliš.st. (1401 bodů), který od začátku diktoval tempo a ani poslední dvě slabší hry jeho prvenství neohrozily. Za ním se o bednu rvali 3 hráči – Petr BittalaZygmund Kokurowski a Svaťa Pavlíček. Svaťovi však poslední dvě hry nevyšly a tak si to o 2. a 3. místo rozdali Petr se Zygmundem. Úspěšnější byl Petr Bittala (1344 bodů), který díky poslední hře předstihl Zygmunda a skončil druhý. Třetí tedy byl Zygmund Kokurowski (1319 bodů). Pořadím ještě mohl zamíchat mocně finišující Bob Vančík (1304 bodů), ale bohužel to stačilo pouze na „bramborové“ 4. místo a na odsunutí do té doby v popředí hrajícího Svati Pavlíčka (1230 bodů) na místo páté. No a chybí nám poslední místo Top šestky, a to obsadil Richard Malenda (1178 bodů). Nejlepší ženou turnaje se stala Zdenka Ježková, která se nezalekla mužské přesily a statečně s ní bojovala.

No a to už je z letošního prvního Senior Cupu vše a my se už těšíme s Vámi na další, který již bude klasicky v sobotu, a to 18.2.2017 v 10:00 hod. u nás v herně Xbowlingu ValMez. Dále si Vás dovolujeme pozvat na příští týden v neděli 29.1.2017 na Valašskou devítku s měšcem, kde se nám uvilnila 2 místa. Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás.