Létem prohřátí Homonauti vítězí na Devítkové Lize Mistrů

Finále Letní Devítkové ligy družstev proběhlo znovu na pražském centru Xbowling Duo Prosek dne 17. září 2023. K účasti ve finálovém turnaji tzv. Devítkové Lize Mistrů, byli pozváni vítězové ze všech možných měst a center, kde se LDL liga hrála. Nechyběli zástupci z Hluboké nad Vltavou, Benešova, Kutné Hory, Chomutova, Valašského Meziříčí, Tišnova, nově brněnský Bowling Kaštanka a pražských center Xbowling Žižkov a Xbowling Prosek Duo. Právo účasti měl i loňský vítěz Ligy Mistrů, tým Strikeland. Tím pádem bylo jasné, že bonusové místa bude mít právě Chomutovská herna odkud i přes potvrzení nedorazil tým Třináctá parketa a i přes potvrzení nedal vědět a udělal tak velkou černou tečku na letošním pohodovém finále.

Ve finálovém turnaji se odehrály možná trochu ovlivněné zápasy, které hrál „každý s každým“ a mohlo to být třeba i jinak, kdy by byl plný počet družstev. Celkem přesvědčivě to v polovině hracího dne v tabulce po šesti odehraných zápasech měli našlápnuté hráči družstva Kaštanka (26 bodů), druzí byli Létem prohřátí Homonauti (23 bodů) a třetí byl Jizerský express (20 bodů).

V dalších pěti zápasech po mazací pauze se bojovalo až do předposledního kola a už právě díky nepřítomnosti Třinácté parkety bylo o vítězi rozhodnuto. Nakonec se po jedenácti odehraných zápasech se ziskem 44 bodů (průměr 622,91 b.) radovali z vítězství a putovního poháru hráči z centra Xbowling Tišnov, tým Létem prohřátí Homonauti. Ten hrál ve složení Petr Šenk, David Zeman, Rostislav Červený a Tomáš Kubelka. O dva body méně, čili 42, měla na svém kontě druhá Kaštanka (průměr 634,55 b.) a třetí se umístil se ziskem 35,5 bodu tým Jizerský express, (průměr 623,45 b.). Věcné a finanční ceny se rozdávaly až do pátého místa. Na čtvrtém místě se umístil tým CNC Produkt a páté místo bral tým Sněženka a machři, kompletní konečná tabulka – ZDE.