Letos vyhrál potřetí a je v čele Bowling.cz tour

V neděli 19.června se v herně benešovského Scentra odehrál 6.turnaj bowlingové série Bowling cz tour. Za účasti 24 hráčů a hráček, tak do semifinále postupovali všichni. Semifinále nakonec však odehrálo jen 22 bowlerů. Manželé Frýbortovi si v sobotu dali předehrávku, aby stihli odehrát během neděle i celorepublikové finále Amatérské Bowlingové Ligy jednotlivců v Chomutově. Marie však byla natolik úspěšná, že se stala Mistryní ABL a bohužel pro benešovský turnaj, tak nemohla stihnout semifinále. Kvalifikaci ovládl Jaroslav Bejšovec s krásným průměrem 208 kuželek na hru. Vítězi jednotlivých rund se stali: Jaroslav Bejšovec, Lenka Bejšovcová a Lukáš Kadlec. Po semifinálových hrách se na první místo probojoval David Ruml, který nakonec vítězí i ve finále a stává se tak letos potřetí vítězem turnaje Bowling cz tour. Druhé místo vybojoval Petr Zach z Tábora a třetí místo obsazuje další benešovský hráč Lukáš Kadlec. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Jana Kocmanová, která obsadila 9. místo. Nejvyšší nához turnaje se povedl Lence Mrkvičkové, která v poslední kvalifikační hře zahrála krásných 255 bodů. V celkovém pořadí se do čela propracoval David Ruml, na místě druhém je prozatím Tomáš Rathouský a třetí Dalibor Polívka. Nejlepší žena je na čtvrtém místě Marie Frýbortová.

- výsledky zde

- žebříček zde

Všem hráčům a hráčkám děkuji za účast, předvedené výkony a pěknou sportovní atmosféru. V neposlední řadě chci ještě jednou poblahopřát Marii Frýbortové k jejímu velkému úspěchu ve finále ABL. Přes prázdniny se budou v Scentru konat doplňkové turnaje a série Bowling cz tour 2016 se naplno opět rozjede až v září.

Foto č.1: Petr Zach, David Ruml a Lukáš Kadlec.

Foto č.2: Jaroslav Bejšovec, Lenka Bejšovcová a Lukáš Kadlec.

Foto č.3: Lenka Mrkvičková a Jana Kocmanová.