Letošní vítězná premiéra pro Standu Viláška

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se v neděli 4. září 2022 odehrál již 9. turnaj z bowlingové série Jadranská devítka. Účast byla jako vždy skvělá, když se na rozběhy postavilo celkem 52 hráčů a řekl bych, že účast na tomto turnaji patří pravidelně mezi nejlépe obsazené, při turnajích tohoto typu, v celé republice.

A jdeme na samotnou rekapitulaci. Známé „Veni, vidi, vici“ předvedl Standa Vilášek (1439 b.) a svůj letošní premiérový start v Jadranské devítce přetavil ve vítězství. Tomu se říká produktivita. Při vší úctě k dalším hráčům, u Standy to zase až tak někoho nepřekvapilo, že se popral o příčky nejvyšší. Ale jména na druhém a třetím místě by asi čekal málokdo. Skvělé druhé místo vybojoval Kamil Rambousek (1425 b.) a rovněž výborné třetí místo pak získal Lukáš Kudela (1402 b.). Oba borci za sebou nechali horké favority turnaje, čtvrtého Karla Orsága (1399 b.), pátého Davida Kleina (1356 b.) a došlo i na bratrský souboj, když poslední místečko v TOP šestce doplnil Michal Kudela (1336 b.). A že to favorité neměli tentokrát vůbec jednoduché, dokládá až desáté místo jednoho z aspirantů na celkové vítězství v sérii, Radka Nováka (1310 b.), kterého porazila i nejlepší žena turnaje, celkově devátá Lenka Walová (1314 b.), která zahrála velmi vydařený turnaj.

Máme odehraný 9. turnaj, což znamená, že někteří hráči v celoroční sérii Jadranské devítky již škrtali nejhorší bodový výsledek, páč do celkového hodnocení se započítává 8 nejlépe bodovaných turnajů. Na prvních čtyřech místech nejsou žádné změny, kromě bodů. Takže v čele je aktuálně s obrovským náskokem Karel Orság (743 bodů) před Radkem Novákem (641 bodů) a Pepou Novákem (584 bodů). Na čtvrtém místě je celkově nejlepší z žen, Dana Klusáčková (564 bodů).

Desátý turnaj je naplánován až za 8 týdnů, na neděli 30.10.2022 a OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní. Závěrem ještě velké díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek brzy na viděnou.