Listopadová Valašská devítka plná překvapení

1. - 3. místo

Krásná podzimní neděle 24. listopadu 2019 přilákala do Xbowlingu ValMez nakonec 33 hráčů. A opět jsme s radostí přivítali pět nových tváří, dvě dokonce až z našeho rodinného Xbowlingu Tišnov a také nějaké zbloudilé ovečky, které opět po čase zavítali na naši VALAŠSKOU DEVÍTKU s měšcem.

KVALIFIKACI nastartoval hned třístovkou (nakonec jedinou v turnaji) jeden z nejlepších hráčů série Jirka Křížan (986 b.) a ta mu také pomohla do čela startovního pole. Další tři místa obsadili další vážní kandidáti na listopadovou Skleněnku a seřadili se od druhého do čtvrtého místa následovně. David Klein (966 b.), Tomáš Helešic (938 b.) a Vítek Hasník (924 b.). Do TOP šestky kvalifikace se také probojovali Mojmír Klanica (924 b.) a Jarda Mičkal (918 b.). Doposud vše tak, jak bývá zvykem a obvyklé. Ovšem v řadách nepostupujících hráčů se objevila jména, která tam nevídáme často. Snad největším překvapením bylo vypadnutí listopadové vítězky a jasně nejlepší ženy letošní série Ivy Fojtíkové. Smolařem, který skončil na 19. místě, čili prvním nepostupujícím, byl i přes restart Mira Staněk (817 b.). O postup jej připravil jeho týmový parťák z ABL Michal Jajtner (840 b.), který obsadil poslední postupovou 18. příčku.

Jako vždy po kvalifikaci se i tentokrát losoval MĚŠEC. V třetím pořadí byla částka 264,- Kč a štěstí se usmálo na Dášu Capilovou, v obálce s druhým pořadím bylo 396,- Kč a vylosován byl Radek Tichý a nejvíce radosti udělalo losování Katce Mičkalové, která si převzala první pořadí s pěkným finančním obnosem 660,- Kč. Dárkový poukaz na 1 hodinu bowlingu pro Lucky playera si pak převzal nováček turnaje Daniel Handl.

SEMIFINÁLE nám přineslo další překvapení a nebylo jich málo. Tento step byl konečnou stanici hned pro čtyřku hráčů, která se v kvalifikaci umístili mezi nejlepší šestkou. Turnaj skončil pro Davida Kleina, Tomáše Helešice, Víťu Hasníka i Jardu Mičkala. Naopak z nováčků postoupili do finále hned na první pokus Bobina Korytařová, Rosťa Červený a nejvíce překvapil Tomáš Kubelka, který postoupil dokonce z první pozice (754 b.). Druhý byl dvojnásobný vítěz Devítky Petr Barinec (716 b.), pěkně zahrál a potvrdil kvalifikační výsledek třetí Mojmír Klanica (704 b.), aspirant na celkové vítězství v sérii Radek Capil (701 b.) byl čtvrtý, příjemně překvapil postupem z pátého místa Svaťa Pavlíček (688 b.) a nejlepší šestku doplnil březnový vítěz Láďa Šmelcer (683 b.).

Listopadové FINÁLE předčilo překvapením vše, co se do této chvíli událo. Mezi nejlepších šest hráčů se nepodařilo proniknout žádnému z borců, kteří si dělají zálusk na celkové vítězství. Ti, co tu šanci měli, ji nevyužili a museli se spokojit až se sedmým místem – Radek Capil (617 b.) a osmým místem – Jirka Křížan (605 b.). Letos poprvé dorazil na naši Devítku celkově šestý Peťa Barinec (632 b.) a nebýt poslední zpackané hry, jistě by atakoval minimálně postavení na bedně. Velmi dobré semifinálové hry potvrdil i ve finále Svaťa Pavlíček (635 b.) a bylo z toho parádní páté místo. A nyní nám přichází na řadu ta největší, ale velmi příjemná překvapení turnaje. Tři nováčci a jeden navrátilec totiž ovládli boje o ceněnou Skleněnku. Celým turnajem procházel tak trochu schován v davu Rosťa Červený (673 b.), aby nakonec vybojoval krásné čtvrté místo. Stále píšeme o nějakém navrátilci a on má také jméno. Radek Tichý (686 b.) není na našem centru žádnou neznámou, pravidelně hrává Valašský půlmaraton a po cca 1,5 roce si přijal zahrát opět Valašskou devítku a odvezl si výborné třetí místo. Skvěle si svou formu načasovala při své první účasti v turnaji Bobina Korytářová (705 b.). Své nejlepší tři hry si schovala na finále a bylo z toho konečné vynikající druhé místo a titul nejlepší ženy turnaje. Zbývá poslední jméno, jméno listopadového vítěze. Nejlepší hráč semifinále Tomáš Kubelka (777 b.) zařadil ve finále ještě vyšší rychlostní stupeň a zcela suverénně a zaslouženě si ze své valašské premiéry odváží Skleněnku, cenu určenou nejlepšímu hráči Valašské devítky a k tomu také vítězství v Kategorii B.

A samozřejmě, že na závěr se ještě podíváme, jak nám vypadá celoroční pořadí po 11. turnaji v jednotlivých kategoriích. V hlavní kategorii zůstává i přes listopadovou absenci Milan Krčma ml. (406 bodů), druhý Radek Capil (399 bodů) sice mohl v případě vítězství sesadit Mildu z vedoucí pozice, ale nepodařilo se. Na třetí místo se nám opět vrátil Jirka Křížan (396 bodů) a bez šance na celkové vítězství samozřejmě není také ani čtvrtá Iva Fojtíková (395 bodů). Musíme také počítat i s pátým Tondou Váňou (382 bodů), který při dobré konstelaci má ještě šanci na celkové vítězství. Mezi ženami bylo o vítězce jasno již po říjnovém turnaji. Iva Fojtíková (197 bodů) má v čele nedostižný náskok, velký krok k celkovému druhému místu udělala díky dnešní finálové účasti Nela Capilová (181 bodů), která již třetí Maruškou Hermanovou (175 bodů) nemůže být přestižena. V Kategorii B máme, pokud tedy program nelže, také jasno. Vedoucího Láďu Stodůlku (172 bodů) již nemůžou předstihnout ani druhá Dáša Capilová (161 bodů) ani třetí Irča Dorňáková (139 bodů). O druhé místo se však ještě bojovat bude. Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích si můžete stáhnout ZDE.

Máme tedy za sebou velmi vydařený 11. díl z bowlingové série VALAŠSKÁ DEVÍTKA s měšcem. K závěrečnému 12. dílu se sejdeme již v neděli 15. prosince 2019 a předehrávka je v úterý 10. prosince 2019. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, tak neváhejte s přihlášením. Nezapomeňte totiž, že závěrečný MASTERS se hraje o dvojnásobný počet bodů v hlavní kategorii. Díky všem za parádní bowlingovou neděli a v našem Vašem centru Xbowlingu ValMez zase brzy na viděnou.