Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Listopadový Senior Cup Tour ValMez ovládla repre

Krásné, mrazivé, sobotní ráno 13.11.2021 vidělo 16 hráčů, kteří si do centra Xbowling ValMez přijeli zahrát svůj stále populární turnaj Senior Cup Tour ValMez. Všichni na čas, se vším co je poslední dny potřeba pro vstup do heren a s dobrou náladou nastoupili připraveni do boxů přesně minutu před půl jedenáctou.

Tak a jdeme na kvalifikaci. Předehrávku si zahráli 3 hráči, takže celkem se do turnaje zapojilo 19 hráčů. Poklidnou kvalifikační část celkem s přehledem ovládl Honza Filuš (1005 b.), který se hned v úvodu prvních tří her dostal dvakrát přes 200 bodů, druhé místo si pohlídala Ivča Fojtíková (981 b.) a trojici nejlepších uzavřel Jirka Janás (958b.). Do TOP kvalifikační šestky se probojovali ještě Anička Stromšíková (946 b.), Dáša Capilová (899 b.) a Radek Capil (886 b.).

Na dnešní kvalifikaci byla, po malém ohlédnutí, velmi poučná jedna věc. A to ta, že se opravdu vyplatí bojovat až do konce, že když se nepovedou první tři hry tak svět nekončí a hned několik hráčů se po protočení drah hezky zvedlo. Prostě se projevila ta seniorská vyzrálost a bojovnost.

No a finále? Standardně, úplně něco jiného. Po první hře byla většina hráčů poměrně rozpačitá, protože opravdu nepadala žádná velká čísla, snad až na Tondu Uličku (576,8 b.), který se opravdu po protočení drah v kvalifikaci krásně výkonnostně zvedal a nakonec to dotáhl na krásné třetí místo. Ovšem druhá závěrečná hra, to už byla jiná písnička. Prostě boj až do konce a o tom by mohl vyprávět náš polský přítel Zigi Kokurowski (579,8 b.), který po první lehce podprůměrné hře vypálil nejvyšší nához turnaje a to krásných 234 bodů a čekal. Bude to stačit nebo to nebude stačit? Neeee, to že nás jede jako jedna ze dvou žen reprezentovat na MS do Dubaje Ivča Fojtíková (587,2 b.) má svůj důvod. Díky mnohem lepšímu průměru z kvalifikace a také finálové vyrovnanosti ukázala zkušenost, protože až na jednu slabou hru v kvalifikace, co se škrtá, odehrála zbytek turnaje skvěle a první místo si bez jakýchkoliv pochybností prostě zasloužila. Zároveň pochopitelné vzala i ocenění za nejlepší ženu. Do konečného finálového výčtu ještě doplníme hráče na čtvrtém až šestém místě. Hráč kvalifikace, Honza Filuš (563,3 b.), obsadil neoblíbené čtvrté místo, zlínský prapor pozdvihl pátý Jirka Jinás (540 b.) a druhá naše repre holka, Anička Stromšíková (935,3 b.), uzavřela TOP šestku listopadového turnaje.

Celkové pořadí nejlepší trojice se nám po 6. turnaji lehce pozměnilo. I nadále vede tabulku Peťa Bittala (122 bodů), na druhé místo postoupil Zygmunt Kokurowski (109 bodů) a Ondra Surán (106 bodů) tak klesl na třetí místo. Změnu máme i mezi ženami kde na první místo postoupila Dáša Kapustová (74 bodů). Kompletní pořadí žebříčku 2021 je k dispozici ZDE.

Tak to by bylo ve zkratce vše z listopadového turnaje Senior Cup Tour ValMez. Příští a současně letos poslední, se hraje v sobotu 4.12.2021. Předehrávku si případně hráči mohou přijít zahrát individuální, po dohodě s obsluhou centra. OBSAZOVAČKA je v tuto již aktivní. No a my se na vás všechny již teď moc těšíme. Aničce a Ivě držíme moc palce na MS, na které odjíždí již v pondělí. Takže holky „Ať vám to padá!!!!!!“

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

 Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb