Lojza Horák se konečně dočkal své první Skleněnky

Letní prázdniny byly turnajově uzavřeny v neděli 28.8.2022, kdy se odehrál již osmý díl z bowlingové série Valašská devítka s měšcem. Celkem si do Xbowlingu ValMez přijelo zahrát 29 hráčů, z nichž několik využilo možnosti k restartům a tak se skoro všechny tři nedělní rundy naplnily.

Kvalifikaci ovládli dva borci z předehrávky, Ondra Trojek (955 b.) a Radek Capil (928 b.). Ještě třetí hráč kvaldy, Honza Ježek (902 b.) překonal tuto top hranici a až po poslední postupové místo to byl jako vždy boj o každý bodík. Nejlepší kvalifikační šestku doplnili Jarda Mičkal (899 b.), Lojza Horák (890 b.) a stále se zlepšující Dáša Kapustová (874 b.). Stejného výkonu dosáhl ještě sedmý David Svák. Rozdíl mezi 18. a 19. místem, čili posledním postupujícím a prvním nepostupujícím byl pouze 2 bodíky a šťastnější byla tentokrát Jarka Matochová než Žanda Pořízková.

Měšci jsme měli pěkných 1.480,- Kč a první losované 3. pořadí s částkou 296,- Kč udělalo radost Karlovi Pokornému, který si svou premiéru na naší Devítce, také díky postupu do semifinále, pěkně užil. V obálce pro 2. druhé pořadí bylo 444,- Kč a i když to bylo méně než ďáblovo číslo 666, tak určitě z ní měl radost Svaťa Pavlíček. V 1. pořadí byl vylosován lísteček se jménem Honza Ježek a ten se mohl těšit z příjmu 740,- Kč.

V soutěži tak zůstalo nejlepších 18 hráčů a semifinále rozhodlo, kdo se popere o Skleněnku. Tady opět pokračoval ve spanilé jízdě Ondra Trojek (772 b.), když v tomto stepu zahrál třístovku. Bohužel to také byla jediná v celém turnaji. S odstupem se shodným počtem 702 bodů se za Ondru zařadili Michal Cenek a Lojza Horák a s přehledem postoupili do finále také Vláďa Kutáč (693 b.), Radek Capil (678 b.) a Honza Ježek (673 b.). Do finále proklouzla se sedmého místa Lenka Zvěřinová (670 b.) a bylo jasné, že jako jediná účastnice finále, bude nejlepší ženou turnaje. Semifinále rozhodlo také o dalším z oceněných hráčů. I když do finále Karel Pokorný nepostoupil, tak určitě odjíždí z turnaje velmi spokojený, protože kromě úspěchu v Měšci si odvezl i vítězství v Kategorii B. Zbývá doplnit prvního nepostupujícího, jimž byl Mira Staněk (604 b.), kterému na posledního finalistu, Libora Kadlečíka, chyběly 3 body.

Samotné finále rozjel nejlépe Ondra Trojek (246), ale ostatních hráči byli v těsném závěsu. Moudřejší jsme byli po 2. hře, kdy se čela probojoval Lojza Horák (469 b.), Ondra ztrácel 4 body a o třetí místo se dělili Honza Ježek a Michal Cenek (oba 452 b.). V závěrečné 3. hře se do stíhací jízdy pustil Radek Capil (244) a začal atakovat nejvyšší příčky. Ze souboje o vítězství vypadli bohužel jak Honza, tak i Michal a ve hře o Skleněnku tak zůstalo vedoucí duo Lojza s Ondrou, doplněné o Radka. Ondra Trojek (681 b.) nakonec na letošní třetí Skleněnku nedosáhl a skončil „až“ třetí, když padl i v souboji s celkově druhým Radkem Capilem (683 b.). Radek tak po hubených měsících opět dokázal, že je stále nutné s ním počítat. Zuby nehty pak vítězství v srpnové Valašské devítce udržel Lojza Horák (693 b.) a mohl se začít radovat ze své první získané Skleněnky. Opět krásný souboj, kdy prvního a třetího hráče finále dělilo pouze 12 bodů. Pro úplnost

samozřejmě doplním TOP šestku hráčů turnaje, do které se probojovali čtvrtý Michal Cenek (668 b.), pátý David Svák (668 b.) a také šestý Libor Kadlečík (625 b.).

Po 8. turnaji je v čele série Valašská devítka s měšcem 2022 s aktuálně obrovským náskokem Ondra Trojek (418 bodů). Prohodilo se nám pořadí na druhé a třetím místě, kde si svá místa vyměnili Tonda Váňa (342 bodů) a Láďa Šmelcer (418 bodů). Ve zbylých dvou kategoriích se nám vedoucí pořadí nezměnilo. Mezi ženami je i nadále nejlepší Jarka Matochová (168 bodů) a v Kategorii B zůstává v čele Jitka Kejřová (148 bodů). Do konce roku zbývají poslední 4 turnaje a někteří hráči již budou škrtat své bodově nejslabší výsledky a naopak hodně hráčů stále bude body připisovat skokově, protože ještě nenaplnili kvótu 8 bodovaných turnajů. Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

Ze srpnové Valašské devítky s měšcem je to vše. Další, již 9. turnaj série, je naplánovaný na neděli 25. září 2022 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 22.9.2022OBSAZOVAČKA je již aktuální, takže si můžete začít přihlašovat.

Děkujeme všem hráčům za parádní bowlingovou neděli, všem přejeme krásné zbylé prázdninové dny, no a moc se již těšíme na úterý 13.9.2022, kdy nám startuje 5. ligou podzimní část ABL.