Loňský vítěz série vyhrává 3.turnaj Ferdinand devítky

V neděli 11.března se v bowlingové herně Scentra Benešov odehrál 3.turnaj Ferdinand devítkové série 2018. Zahrát si přijelo celkem 29 hráčů a hráček. Turnaje se zúčastnili i hráči, kteří okusili atmosféru bowlingového turnaje poprvé v životě. Po kvalifikaci a následném semifinále byl v čele Petr Zach st., který tak navázal na svůj výkon z minulé devítky v které zvítězil. Ve finále to však byla královská jízda jiných hráčů. Suverénním vítězem se stává vítěz loňské série Otakar Frýbort z Tábora. Pěkné druhé místo vybojoval o jednu kuželku Tomáš Mrkvička a třetí skončil František Spilka. V turnaji padli dvě devítkové perfect game 300. Autory byly Marie Frýbortová a Petr Zach. Před semifinále se losoval „měšec“, ale vylosované číslo 273 se neshodovalo s žádným dosaženým náhozem a tak se v dubnu bude hrát o cca. 6.500 kč. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Marie Frýbortová, která v turnaji obsadila 8.místo. V celkovém pořadí se na první místo dostává Jaroslav Bejšovec, který i tentokrát ve finále nechyběl. Na druhém místě je prozatím Marie Frýbortová a třetí Petr Zach. V Top 6 jsou dále Tomáš Rathouský, Lukáš Kadlec a Tomáš Mrkvička. Výsledky turnaje ZDE, žebříček celoročního pořadí ZDE. Příští turnaj se uskuteční v neděli 8.dubna. Všem hráčům děkuji za účast a tradičně pěknou atmosféru.

Foto č.1 zleva: Tomáš Mrkvička, Otakar Frýbort a František Spilka.

Foto č.2: Marie Frýbortová.