Lukáš Homola vítězí na květnovém Ebonite

Ve dnech 3. až 5.5. 2018 se uskutečnil na centru Best Bowling pátý turnaj EBONITE tour 2018. O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně nebo o vítězství ve své kategorii bojovalo celkem 82 hráčů. V kategorii P165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 32 hráčů, v kategorii P190 bylo 42 hráčů a 9 hráčů v průměrové kategorii nad 190. V seznamu účastníků bylo evidováno 40 seniorů (hráči starší 50-ti let) a o prvenství v kategorii bojovalo též 20 žen a 6 juniorů.

- V kvalifikaci vévodili pořadí překvapivě junioři Tomáš Liebich a Jiří Uhlíř. Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1178 bodů.

- Semifinále sedlo Milanu Chvojkovi, kterého stíhali senioři Egert a Schön. Postupová hranice do finále byla na 765 bodech.

- Ve finále hrál bez velkých výkyvů Lukáš Homola a po výkonech 222, 245, 235 zvítězil. Druhý se umístil junior Lukáš Jelínek a třetí pozici vybojoval Daniel Mička.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší tři senioři: Jiří Egert, Jiří Hindrák, Stanislav Nejezchleba

- Nejlepší hráč/ka v kategorii P165 Milan Chvojka

- Nejlepší žena: Karolína Černíková

- konečné výsledky a pořadí turnaje ZDE

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se bojuje o 20 bowlingových koulí a další bowlingové vybavení je evidováno již 147 hráčů. V čele celoročního pořadí nastaly změny hned na prvých dvou místech a tři v obsazení TOP 15. Nově vede Miluše Nováková s 393 body před Jiřím Vráželem (370b), lídr tabulky Michal Včeliš díky neúčasti klesl s 344 na třetí pozici. Z elitní celoroční TOP 15 vypadli Petáková, Dobiáš, Vacek a nahradili je Krňák, Švec, Černík. O jednu z cen v celoročním pořadí EBONITE bojuje i Irena Sopková umístěná na 63. místě, kompletní žebříček celoročního pořadí ZDE.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Čtyři nejlepší hráči na květnovém EBONITE (zleva Jelínek, Homola, Mička, Čížek)

- obr.2: Nejlepší žena Karolína Černíková

- obr.3: Tři nejlepší senioři (zleva Hindrák, Egert, Nejezchleba)

- obr.4: Nejlepší hráč kategorie P165: Milan Chvojka