Lukáš Jelínek jede na vítězné vlně

Ve dnech 5. až 7. března 2020 se uskutečnil na centru Best Bowling v Praze, třetí turnaj z letošní série EBONITE tour. Březnový turnaj se těšil opět velkému hráčskému zájmu a EBONITE tak letos již potřetí překonává hranici 100 účastníků.Tentokráte se hrálo na dlouhém mazacím modelu a nejen díky nečekaně kvalitnímu hráčskému obsazení padala vysoká čísla. Do českých rekordů byl zaznamenán jeden zápis do Klubu 300, dalších 16 hráčů si připsalo náhozy do Klubu 250+.

KVALIFIKACI udával trend a tempo Jaroslav Lorenc s průměrem 239,67 ale dalších 20 hráčů, mělo také průměr přes 200 a tak na přímý postup z kvalifikace do finále, bylo zapotřebí 1222 bodů. Mezi přímo postupujícími byl i Vojta Černík, který zahrál svou první Perfect game. Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění od 13 až do 36 místa, bylo zapotřebí 1181 bod. Díky neúčasti některých hráčů co si vybojovali postup, se nakonec opět postupovalo do semifinále až ze 40 místa. Podrobné výsledky kvalifikace >> zde.

V SEMIFINÁLE na sebe poutal pozornost Libor Mach, který se výkony 190, 238, 268 a připočítávané průměrové hře 205 z kvalifikace dostal jako jediný přes 900 bodů. Na postup poslednímu z dvanáctky postupujících „stačilo“ 807 bodů, ale o postupu rozhodoval vyšší nához, neb dva hráči měli shodný bodový součet. Podrobné výsledky semifinále >> zde.

FINÁLE, to byl festival zápisů do Klubu 250+ a připsal si jej každý z hráčů, kdo byl umístěn do pátého místa. Nejlépe zahrál čtyřnásobný vítěz Prestige, junior Lukáš Jelínek, který po výkonech 255, 235, 259 195, 252, 228 vítězí s finálovými 749 body. Druhé místo s 736 body vybojoval Tomáš Plechata, jen o dva body méně měl na svém kontě Vojtěch Černík. Podrobné výsledky finále >> zde.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší senior – Jiří Vrážel (4. místo)

- nejlepší žena a zároveň nejlepší hráčka výk. kategorie P165 – Iva Nováková (8. místo)

- nejlepší hráč kat. P190 – Vladimír Pitaš (9. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč vede nově Lukáš Jelínek s 256 body. Na druhém místě je s 242 body Kateřina Beštová a na třetím Pavel Čermák s 239 body, pořadí TOP 15 uzavírá se 170 body Vojtěch Černík.

PS: O 5 koulí a další bowlingové vybavení bojují pro senioři umístěné za TOP 15, žebříček EBONITE naleznete >> zde.