Lukáš Jelínek ozdobil finále třístovkou

Šestým turnajem za účasti 60 hráčů, pokračovala série Prague POPO Bowling Cup, losovala se též tradiční POPO CHANCE (částka 2500,- Kč). Turnaj byl tentokráte velmi kvalitně obsazen reprezentanty ČR, navíc zde hrál i čerstvý ME holanďan Jord Van Verren.

- KVALIFIKACE: přestože byl turnaj špičkově obsazen zvučnými jmény, vévodil průběžnému pořadí po šesti hrách s průměrem 242 junior Tomáš Vacek. Na druhém místě kvalifikace byl Lukáš Jelínek, třetí Jaroslav Lorenc. Tito tři hráči byly nasazeni do „step 2“ společně s Tomášem Liebichem, Jordem Van Vereenem a Janem Kolářem.

Do „step 1“ si vybojovali postup a nasazení hráči umístění od sedmého do třicátého místa. Na postup bylo zapotřebí 1067 bodů z šesti her.

- Po ukončení kvalifikace se losovala POPO CHANCE, losovaná cena, částka v hodnotě 2500 Kč. Ta si našla svého výherce dle umístění v kvalifikaci na 46. místě, tím šťastlivcem se stal Josef Vlček.

- STEP 1: za nepřítomné Bohumila Brázdu a Víťězslava Květenského, byly do čtyřiadvacítky nasazených zařazeni náhradníci. Nastaly adrenalinové vyřazovací boje. V šesti skupinách z každé čtyřky soutěžících na páru, měli postupovat po dvou hrách dva nejlepší hráči. To vše proběhlo. Postup místo do step 2, byl díky zásahu vyšší moci ale rovnou až do finále.

-FINÁLE: se hrálo na součet tří her. Zde ukázala kvalitu naše česká bowlingová elita a nasazení hráči z kvalifikace, kteří obsadili místa na bedně. Ostatní ale nemuseli litovat, ocenění bylo připraveno i pro pět vedlejších kategorií. První místo vybojoval Lukáš Jelínek, který finále okořenil hezkou podívanou a zahrál Perfect game. Druhý Tomáš Liebich chtěl mít opět navrch pře Jordem Van Veerenem a vyfoukl mu druhé místo.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- nejlepší junior/juniorka, Tomáš Vacek (5. místo)

- nejlepší senior/seniorka 65+, Josef Colon (6. místo)

- nejlepší žena + nej. hráč/ka kat. P165, Krystyna Janočková (12. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ: V průběžném pořadí upevnil svou pozici v čele Pavel Čermák, na druhé místo vystoupal Jan Kolář, třetí pozici uhájil Michal Dobiáš. V pětici finančně oceňovaných, kde se hraje celkem o 50 000, figurují Andrea Sýkorová a Dalibor Polívka. Od šestého do jedenáctého místa jsou aktuálními kandidáty v ocenění bowlingovou koulí, za umístění: Václav Rác, Filip Jiránek, Josef Colon, Jana Marešová, Ondřej Trojek a Tomáš Vacek.

Dalšími kandidáty na bowlingové koule za TOP 11 jsou senioři Libor Mach a Irena Straková a junioři Matěj Vacík a Julie Rácová (žebříček průběžného pořadí naleznete v přílohách).

OBSAZOVAČKA na příští turnaj, který se hraje ve dnech 17.8. až 19.8. je otevřena, volná místa naleznete >> zde. Těšit se na váši účast se budeme na turnaji POPOseries, který se hraje ve dnech