Lukáš Jelínek těsně první na devítce

Květnová Xbowling Devítka se konala na státní svátek, což nabízelo možnost vyšší účasti hráčům, kteří běžně jsou v pracovním procesu. Nakonec si cestu našlo velmi pěkných 55 hráčů, kteří bojovali o čtyři přímá postupová místa a 24 míst v semifinále. Mezi nejlepší čtyřku se probojovali Lukáš JelínekDavid Rain, Pavel Javůre a Ladislav Švec…..

Pro postup z kvalifikace bylo potřeba mít více než 814 bodů, které měla na svém kontě Daniela Hajná a tím pádem si odnesla cenu za první nepostupové místo. Ještě před začátkem kvalifikace si také odnesl cenu za 10parohy Jaromír Makovec a 12 parohy se podařili hodit Pavlíně Budařové – ta zde má cenu připravenou k vyzvednutí. Dvě nové hry v semifinále už nebyly tak vysoké součtem a tak stačilo zahrát 399 Davidu Kofroňovi, který tím posadil do řad diváků k zápasu Českého hojekového teamu Miloslavu Suchánkovou se součtem 390bodů. Finálové hry bylo velmi zajímavé sledovat, protože hodně hráčům se dlouhou dobu dařilo házet samé strike, ovšem nikomu se nepodařilo hodit 300 a tak se čekalo, kdo co přidá ve hře druhé. Nakonec finále dopadlo úplně nejtěsněji, jak mohlo. Z další skleněné kuželky do sbírky se může radovat Lukáš Jelínek se součtem 541bodů, na druhé příčce skončil Petr Ivanciv se součtem 540 bodů. Velmi vyrovnané to bylo i na třetím místě, to si nakonec díky naprosto shodným hrám vybojoval minulý vítěz David Rain, který měl součet 532 bodů. V závěsu na bramborové příčce skončil Karel Jašek, který měl před posledním hodem vše ve svých rukách, ale protože nedohodil, skončil na bramborové příčce. Nejlepší ženou tohoto turnaje byla Edita Mazzaferro, která jako jediná postoupila do finále a skončila na 17. místě. Nejvyšší nához 300 padl v předehrávce a autorem se stal VladimírMerva, který si tak odnesl cenu a další se k němu přidali pouze v kvalifikačních rundách a byli to: Lukáš Jelínek a Václav Kouba. Všem děkujeme za vysokou účast a znovu se můžeme vidět na turnaji ve Strašnicích, a nebo na dalším turnaji, který se koná 4. a 5. června....