Lukáš Jelínek vítězem lednového turnaje STORM Prague Cup

Druhým turnajem pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022, která díky postupovému systému „step by step“ přináší oproti okoukanému a běžnému systému „cat“, adrenalinový herní zážitek a jednodušší možnost, probojovat se do až finále. Netradiční herní systém, ještě budí u některých hráčů rozpaky, naopak u většiny spokojenost a oblibu, což se odrazilo i v účasti. Do kvalifikace lednového turnaje se zapojilo celkem 67 hráčů a bojovalo se o 30 postupových míst, nakonec se postupovalo až z 39. místa.

Kvalifikace: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace Lukáš Jelínek s 1306 body. Druhý se umístil Tomáš Vacek s 1260 body, třetí Jiří Hindrák s 1260 body. Postup a nasazení až do „step 2“ si vybojovali ještě Josef Colon, Petr Horáček a Vladimír Pitaš.

Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu stačilo 1092 bodů. S tím však mnozí nepočítali a do „step 1“ postupovali čtyři náhradníci za 30 místem. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze.

Step 1: zde bylo 24 hráčů rozděleno do šesti skupin po čtyřech hráčích a z každé skupiny postupovali dva nejlepší na součet. Hrálo se celkem vlastně šest samostatných postupových epizod, které přinesli velmi zajímavé souboje a překvapení (výsledky a nasazení v step1 naleznete v příloze).

Step 2: k dvanáctce postupujících ze step 1, bylo přidáno a nasazeno šest nejlepších z kvalifikace. Hrálo se znovu v šesti skupinách o jedno přímo postupové místo do finále, a další dvě postupová místa na součet v step 2. Nasazení z kvalifikace potvrdili kvalitu a 5 z 6 nejlepších postoupilo do finálového step 3, překvapením stepu 2 byl postup „Ády“ Klepáčka ze skupiny H (výsledky a nasazení v step2 naleznete v příloze).

Step 3 - finálový: konečná osmička finalistů byla opět „nabitá“ a protože se hraje na 2 hry jako ostatní stepy, tak Lukáš Jelínek již nepřipustil překvapení jako minule.

Vítězí po výkonech 244, 211 s finálovým součtem 455. Druhé místo s 434 body vybojoval minulý vítěz junior Tomáš Vacek a třetí se umístil s 418 body Václav Rác.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- Jiří Hindrák, nejlepší senior (4. místo)

- Kateřina Slavíková, nejlepší žena (14. místo)

- Miloslava Suchánková, nejlepší hráč kat. P165 (15. místo)

- David Mojka, junior premiant ((16. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍv němž se bojuje o prize money 40 000 Kč na prvních 5-ti místech a dále o 10 bowlingových koulí. O ty hrají hráči na 6 až 12 místě a o 3 koule bojují speciálně junioři za TOP 12.

- Na první a druhé pozici je shoda 195 bodů a dělí se o ní Tomáš Vacek a Lukáš Jelínek. Dále v pětici nejlepších jsou Vladimír Pitaš, Petr Horáček a Jiří Klečka.

- V TOP 12 od šestého do dvanáctého místa jsou Miloslava Suchánková, Oto Kunc, Ladislav Jirků, Jan Suchánek, Hana Kolářová, Ingrid Liebichová a Abdul Kassas.

- Na rozdíl od turnaje 900Global, který je zaměřen na seniory, je Storm cílen na juniory. Za TOP 12 mají nyní nejlepší umístění Matěj Vacík (15. místo), Julie Rácová (18. místo) a Daniel Muránsky, (20. místo). Žebříček naleznete v přílohách.

Obsazovačka na únorový turnaj otevřena >> zde.