Lukáš Jelínek vítězí na 7. turnaji

Ve dnech 18. a 19. září 2020 se v Praze na centru Best Bowling uskutečnil sedmý turnaj série STORM Prague Cup 2020. Zářijový turnaj se hrál na krátkém mazání a účastnilo se jej 53 hráčů a hráček.

KVALIFIKACI zahrál nejlépe s průměrem 222,33 Václav Rác a vévodil průběžnému pořadí s 1334 body z šesti her. Na postup z 24 místa bylo zapotřebí mít na svém kontě po šesti odehraných hrách 1148 bodů (podrobné výsledky kvalifikace >> zde).

Z účasti ve FINÁLE se omluvili Josef Bočan a Libor Mach, jejich místa byla obsazena dalšími hráči dle pořadí v kvalifikaci. Finálové čtyři hry si nejlépe načasoval Lukáš Jelínek a po výkonech 289, 214, 205, 215 vítězí s finálovým součtem 923 bodů. S odstupem 34 bodů vybojoval druhé místo Vladimír Horňák (889b), třetí se umístil Jaroslav Lorenc s 862 body. Výbornou formu z poslední doby potvrzuje Irena Straková, která vybojovala třetí místo.

Prvenství ve vedlejších kategoriích vybojovali:

Kateřina Beštová – nejlepší žena (6. místo)

Karolína Černíková - nejlepší hráč kategorie P165 (12. místo)

Lukáš Jelínek a Andrea Mazalová - nejlepší junioři turnaje

Konečné výsledky a pořadí 7. turnaje >> zde.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO POŘADÍ (hraje se o prize money 40 000,- Kč za umístění na prvních pěti místech, dále se hraje o deset bowlingových koulí) zaznamenal opět pár změn. Objevili se zde dva noví hráči a celkový počet účastníků stoupl na 144. Pozici lídra si opět upevnil Lukáš Jelínek, vede s 638 body a náskokem 86 bodů před druhým Jaroslavem Lorencem. Na třetím místě je s 551 bodem Lukáš Homola v pětici finančně oceněných jsou Irena Straková (537b), Václav Rác (507b). Žebříček celoročního pořadí s označením oceněných naleznete >> zde.