Lukáš Jelínek vyhrál turnaj i sérii, Jan Kolář notebook Lenovo

Dvanáctým turnajem při účasti 69 hráčů, byla zakončena turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022. Pro hráče bylo připraveno za umístění v sérii 40 000 Kč, deset bowlingových koulí a jako"překvápko" čekala na účastníky turnaje elektronika od firmy superlevna.pc.

KVALIFIKACE: mazací model Radium v prvních dvou hracích dnech činil hráčům velké potíže, nakonec ale pár listopadových průměrů přes dvě stě padlo. Po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele dle očekávání Lukáš Jelínek s průměrem 227,50 a 1365 body. Druhý Tomáš Vacek měl na svém kontě 210 bodů, třetí Jan Kolář 1267 bodů. Za nimi se umístili překvapivě Michal Mareš. Až za ním se umístili Matěj Vacík, Václav Rác a Aleš Procházka. Tato šestice si vybojovala postup a nasazení až do „step 2 a měla také jistotu, že potká maximálně až ve finálovém „step 3“.

O postup z kvalifikace a nasazení do „step 1“ bojovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí běžných 1070 bodů z šesti her. Nakonec po odstoupení několika hráčů se postupovalo s 1045 bodů až z 37 místa (samostatné výsledky kvalifikace a všech stepů naleznete v přílohách).

V mazací pauze se 10x losovala elektronika od firmy superlevna.pc. Hlavní senu notebook Lenovo si odvezl Jan Kolář.

STEP 1: zde bylo nasazeno a rozděleno 24 postupujících do šesti skupin po čtyřech hráčích. Z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší a většina favoritů postoupila. Přesto se potvrdilo pravidlo „nikdy neříkej nikdy“ a postoupilo i několik hráčů, kteří byly umístěni až v druhé polovině kvalifikace.

STEP 2: k dvanáctce postupujících ze „step 1“ se přidalo šest nejlepších z kvalifikace a procházka růžovou zahradou skončila. Z každé tříčlenné skupiny měl zaručen postup nejlepší hráč a na dodatkové tři postupy si šáhli další tři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her.

STEP 3 - finálový: podobně jako v kvalifikaci válel i ve finále Lukáš Jelínek. O vítězství jej nepřipravila ani závěrečná hra 198, která byla jeho jedinou pod 200 v listopadovém turnaji. Druhé místo vybojoval stále se zlepšující Tomáš Liebich, na třetím místě se umístil ostřílený matador Václav Rác.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- nejlepší junior, Matěj Vacík (5. místo)

- nejlepší senior/ka, Jan Kolář (7. místo)

- nejlepší senior/ka 65+, Oto Kunc (8. místo)

- nejlepší hráč/ka kat. P165 Julie Rácová (12. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ: i v posledním turnaji se do rozehrané série zapojilo opět pár nových hráčů. Seznamu účastníků série 2021/22 čítá 156 hráčských jmen. Vítězem se stalLukáš Jelíneks 675 body a po zásluze inkasuje 15000 Kč. Druhé místo a 10000 Kč vybojoval Václav Rács 644 body, třetí místo v sérii a odměnu 6000 vybojoval Tomáš Vacek. Dále si finanční odměny 5000 a 4000 Kč vybojovali další v pořadí, Pavel Čermák a Irena Straková.

Od šestého do dvanáctého se za umístění předávali bowlingové koule, ty si odváželi Jan Kolář, Petr Horáček, Matěj Vacík, Oto Kunc, Kateřina Beštová, David Mojka a další tři junioři, umístění za TOP 12 (Julie Rácová, Filip Jiránek, Daniel Muránsky).

V novém ročníku, který začíná 12. ledna se v dvanáctidílné sérii Prague Bowling Cup 2023 se díky partnerovi Numismatika POPO Třeboň hraje na pražském centru Best Bowling Zličín o start a cestu na turnaj EBT (netýká se vybraných reprezentantů). Těšit se můžete také každý turnaj na losovanou cenu POPO Chance (2500 Kč) a zvýšený počet účastníků ve finále. Podrobné propozice budou zveřejněny nejpozději do 23. listopadu 2023.