Lukáš Lamich vítězem turnaje Ryška cup 2022

Raketa bowling přivítala 31 hráčů, včetně pěti hráček u příležitosti konání klasického bowlingového turnaje jednotlivců, jehož štědrým patronem byl oslavenec a legenda opavského bowlingového sportu, pan Jiří Ryška

Kvalifikací prošel nejlépe Lukáš Lamich, před Pavlem Hrabcem a Andrzejem Bednarzem. Úroveň byla vysoká i přes neúčast některých opavských hráčů, kteří byli na turnaji na Maltě o čem svědčí to, že do finálové dvanáctky bylo zapotřebí naházet v průměru 182 bodů. Opavský Lukáš Lamich potvrdil své výkony z kvalifikace také ve finále a vybojoval si zasloužené vítězství v tomto turnaji. Převzal tak cenu nejen pro vítěze turnaje a vítěze kvalifikace, ale také za nejvyšší nához turnaje, který měl hodnotu 258 bodů. Druhou v pořadí, Kateřinou Hejdučkovou mladší pokořil o 25 bodů. Ta se také stala nejlepší ženou turnaje. Bronzový byl Ondřej Kurka, který měl stejný nához jako Hejdučková, avšak menší nához v jedné z finálových her. Cena za 4.místo putovala do Polska zásluhou Andrzeje Bednarze. Na medaili nedosáhl Jan Filuš (5.), ani Pavel Hrabec (6.). Dále skončili, Roman Jenšovský (7.), Jan Filuš mladší (8.), Michal Poprocký (9.), Anna Filušová (10.), Kamil Kurka (11.) a Kateřina Hejdučková starší (12.). Výkony všech účastníků byly dost přesvědčivé a hranice 200 bodů byla tentokrát pokořena 28 krát.

V turnajové sérii Raketa cup 2022 se ujala vedení K.Hejdučková ml., před R.Jenšovským a K.Kurkou.

Dalším turnajem, určeným pro širokou veřejnost, bude Letní turnaj dvojic, který proběhne v Raketě ve čtvrtek 21.7.2022 - OBSAZOVAČKA.