Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Lukáš Obrusník si jen tak přišel zahrát

úterý 19. března se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní třetí turnaj celoroční série Prosecké Iron Devítky. V předjarním čase si od sportovního bowlingu přišlo odpočinout 45 hráček a hráčů a jako obvykle si velká část odnesla spoustu bonusových sladkostí i zdravějších nápojů oproti zvyklostem.

Každý v kvalifikaci na při prezentaci vybrané dráze odehrál čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem čili již při svrhnutí devíti kuželek prvním hodem měl automaticky strike. Hned trio hráčů v jejich součtu přesáhlo magickou hranici tisíce bodů, nejvíce o 35 kuželek to dokázal Antonín Matějka a stal se tak po zásluze oceněným kvalifikačním premiantem. 23 bodů k dobru měl Jaroslav Maňásek, a tak i on měl právo přímého postupu do finále, jehož se ani jeden z pánů nezřekl. Další čtyřiadvacítka v pořadí měla šanci probít se do her závěrečných v semifinálovém Play Off, kam jako poslední postupovala s 798 body Ingrid Liebichová Fantová, ale dopředu se postupu zřekla, z čehož měl doma radost manžel František (možná), ale určitě Pavel Vacek, který si semifinále díky 789 bodům zahrál rovněž. Prvním nepostupujícím, obdarovaným cenou útěchy se tak stal Tomáš Brich, což posléze potkalo ještě Martina Štětku, jemuž těsně unikla účast finálová.

V semifinále na sebe narazí dvanáct dvojic vždy umístěných po kvalifikaci na nejvyšších, a naopak nejnižších postupových místech a odehrají dvě hry od nuly na součet a vítězi si zajistí finálovou účast. Ta se poštěstí ještě dvěma dalším šťastným, byť ve svých duelech neúspěšným, avšak s nejvyšším bodovým součtem a těmi pro tentokráte byli Vladimír Merva spolu s oslavencem Josefem Colonem. Pro následné finále si postupující dráhy již podle pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem je k nim přičítána hra třetí, celodenní průměrová. Zde svou i druhou turnajovou maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů zahrál oceněný autor Nejvyššího výkonu Lukáš Obrusník a katapultoval se tím na stupínek nejvyšší. Na to, že si přišel jen tak zahrát, odešel domů ověnčen nejen spoustou zajímavých cen, ale i březnovou Proseckou skleněnou kuželkou.

Jeho součtu 793 bodů se nejvíce přiblížili stříbrný Jakub Šarišský díky 769 bodům a se 760 body bronzový nováček turnaje Petr Šenk. Do honorované osmičky nejlepších pronikli ještě Antonín Matějka, Petr Vrba, Jaroslav Maňásek, Vladimír Merva i Jan Štulc. Nejlepší ženou byla oceněna jediná dámská finálová účastnice, jedenáctá skončivší Jana Marešová.

Během mazací pauzy byl losován i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož výše byla v součtu s částkou z předchozích turnajů převáděnou a dnešní účastí na 7580,- Kč a vylosovaných 212 bodů zahrálo v kvalifikaci hned trio šťastlivců, a tak si svůj díl v hodnotě 1680,- Kč odnáší Jaromír Makovec, David Šota i Anička Bajgarová. Třetinový „zbytek“ 2520,- Kč je převedeno na turnaj následný coby startovní výší, a tak se ve čtvrtek 21. března na herně Bowlingu Vojkov a Říčanské Iron Desítce bude hrát o zhruba 3100,- Kč, což není zase až tak nelákavé.

Příští turnaj série je naplánován na úterý 16. dubna s možností opět pondělní předehrávky, a to jak rundou úvodní v 15:00 pevně danou či individuální po předchozí domluvě s pořadatelem. Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 19 100,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb