Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Maratónskou Proseckou ProShop Desítku ovládla Krystýna Janočková

V neděli 12. února proběhla únorová Prosecká ProShop Desítka za rekordní účasti 37 hráček a hráčů a hrálo se na středním mazacím modelu, témuž, jenž byl použit jak při lednové sérii Prestige, tak při Finále ABL Prahy & Středních Čech, jakož i následnému celorepublikovému.

Nutno podotknout, že tato zatěžkávací zkouška byla řeholí jak pro pořadatele, tak zúčastněné, a proto jsme od březnového turnaje přešli k drobným úpravám propozic, když skutečně budou hrát na každé dráze pouze dva hráči a úvodní kvalifikační runda byla posunuta o půl hodiny dříve, bude se tedy začínat již v 17:30. Každopádně pětice kvalifikačních her pro všechny zůstává. Stejný počet si odehráli hráči i na turnaji únorovém. Aby pak nejlepší třináctka postoupila přímo do finále, hráči skončivší na místě čtrnáctém až dvacátém prvním hráli jednu dodatkovou hru alias Desperáto a nejlepší trojice do finále nakoukla rovněž.

Po kvalifikaci postupující manželé Malcovi se svého postupu vzdali, když po skončení celého dlouhého večera se ukázalo, že kvalifikační výkon 255 bodů Jaromíra Malce se stal i Nejvyšším výkonem turnaje, Jarda tak své ocenění převezme při nejbližší možné příležitosti. Tím se do finále dostali přímo i Vladimír Baborovský a Štěpán Blaška. Selekce byla provedena i v účastnících Desperáta, kam coby jeden z náhradníků nakouknul jako poslední ještě Daniel Hvězda. Šťastnými postupujícími byli nakonec s 204 body Luděk Hrnčíř, 160 bodů stačilo Zdenku Maršálkovi, a ještě o kuželku méně Jakubu Markovi.

Finále bylo díky časovému presu zkráceno z klasickým třech na dvě hry a nejvíce se zadařilo dámskému osazenstvu, když dlouho na čele trůnila trojice Miloslava Suchánková, Jana Marešová i Krystýna Janočková. Nakonec se mezi ně jako jediný dokázal vklínil Bohumil Brázda, ovšem vítězku již sesadit nedokázal, a tak Krystýna se nejen obligátně stává Nejlepší ženou turnaje, ale hlavně jeho celkovou vítězkou. Do honorované osmičky se za dámy seřadili ještě Martin Palas, Josef Colon, Vladimír Baborovský a Štěpán Blaška. Vítězem kategorie P165 se stala Miloslava Suchánková a P150 s přehledem opanoval Vladimír Merva. Ocenění převzal i Martin Palas, a to coby dílčí vítěz měsíce ledna věrnostního celoročního pořadí Xbowling Iron (Wo)man. Kromě mnoha cen je potřeba zmínit ty nejhodnotnější, a tak poukazy na zboží v ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- kč si odnesla Krystyna Janočková a Bohumil Brázda může rozutrácet 1000,- Kč v hotovosti.

Se všemi se budeme těšit na březnovém pokračování, a to přesně za měsíc, tedy 12. 3., jak již bylo uvedeno, se startem úvodní kvalifikační rundy již v 17:30, kam je již obsazovačka otevřena.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb