Martin Křížek vítězem vánočního turnaje BBO Kompek tour

1. - 4. místo

Stejně jako v předchozích třech letech se i letos po Vánocích na V-bowlingu v Kladně konal vánoční turnaj, který je součástí série BBO Kompek tour. Děkujeme partnerům turnaje Pekárně KompekČeské podnikatelské pojišťovně a AŽD Praha za spolupráci. Účast byla jako vždy pěkná, dorazilo 112 hráčů, z toho 16 juniorů mladších 18 let. Benjamínkem byla 3,5 letá Ema Ondráčková, na turnaj přijela s nadšením a vlastním dresem a odehrát čtyři kvalifikační hry jí nedělalo žádný problém. Dalšími mladičkými slečnami byly pětiletá Adélka Rechtoriková a šestiletá Kačenka Krepindlová, ty jsou už ale ostřílenými hráčkami BBO turnajů. Nováčkem byla Andrejka Mazalová, moc šikovná dvanáctiletá hráčka Bowlingzone Pardubice.

Ještě před poslední rundou vedl kvalifikaci Vašek Košata (926), ale pak nastoupil Zbyněk Urban a po náhozech 244, 223, 224, 203 se součtem 954 Vaška odsunul na 2. místo. Zbyněk zahrál parádní průměr 223,5, vybojoval si přímý postup do finále a s ohledem na to, že patří do kategorie E a jeho dlouhodobý průměr je těsně nad 160, předvedl opravdu skvělý výsledek. Jako poslední postupovala z kvalifikace po odstoupení Vráti Kulhánka Sváťa Závladská (806) a z Desperada Anička Breindlová, Martin Křížek, Oto Szakos a Míla Suchánková. Čtyřicítka semifinalistů si zahrála 3 hry a po nich 19 nejlepších a Zbyněk Urban postoupili do finále. Vítězem turnaje se stal Martin Křížek po vyrovnaných hrách 220 a 224. A to také patří do kategorie E (roční průměr 168), takže velká gratulace. Druhé místo vybojoval Michal Včeliš (254, 192), třetí Aleš Drábek (262, 180) a čtvrté Martin Váňa (230, 200). V desítce nejlepších se dále umístili Kája Růžička, Anička Breindlová, Jirka Vrážel st., Lenka Mrkvičková, Milan Šteffek st. a Zbyněk Urban, ti kromě dárkových balíčků získali slevu 200,- na některý z BBO Kompek turnajů v příštím roce a hráči do 20. místa symbolickou slevu 100,-. Za nejvyšší nához 280 byl oceněn Milan Šteffek st. Zde je FOTOGALERIE a BBO VIDEO.

Další ocenění:

Ženy: Anička Breindlová, Lenka Mrkvičková, Sváťa Závladská

Senioři/seniorky nad 60: Anička Breindlová, Jirka Stulík, Vlasta Ševčík

Junioři do 18: Lukáš Gurgul, Patrik Pechar, Lucka Kubelková, Toník Nahodil

Junioři do 15: Andrea Mazalová, Bára Márová, Pepa Vondra ml., Kája Krepindlová, Adam Weingartner

Junioři so 12 let: Milan Ďurnek, Martin Bula, Eliška Bulová, Aleš Vondra, Kačka Krepindlová, Adélka Rechtoriková, Ema Ondráčková