Martin Russ získal poslední skleněnku

Na Štěpána se hrála závěrečná Žižkovská Devítka roku 2016 na Xbowlingu Žižkov a zúčastnilo se jí rekordních 67 hráčů. Každý z hráčů se snažil získat body do celoročního pořadí a postup ze samotné kvalifikace nebyl vůbec jednoduchý. První nepostupové místo si zasloužil díky neúčasti František Nečas, který ještě do semifinále pustil Irenu Hojkovou.……….…………………..

Podruhé v řadě se přímého postupu do finále nikdo nevzdal a chvíli klidu si mohl užít Ladislav Švec, který se stal vítězem kvalifikace, Vladimír Merva, Karel Jašek a Pavel Javůrek. Kvalifikace byla ozdobena 300, kterou si na své konto připsal Vladimír Merva. V semifinále se hraje na nové dvě hry, které určí 14 postupujících do finále. Nakonec těsně nepostoupil minulý vítěz Vítězslav Květenský se součtem 391 bodů a hráči mohli začít volit dráhy pro finále, kde se schylovalo pomalu k další čisté hře. Ovšem v samotném závěru hry se vítěz turnaje Martin Russ zcela nekoncentroval a odnesl si skleněnou kuželku a poukaz na dvě hodiny trénování. Druhé místo si vybojoval René Duchek, který získal hodinu trénování na bowlingu. Třetí místo vybojoval přímý finalista a vítěz kvalifikace Ladislav Švec, který si odnesl poukaz na 50% trénování. Nejvyšší nához 300 jako první hodil vítěz turnaje Martin Russ a k němu se přidali Vladimír Merva, Karel Jašek, René Duchek a podruhé Martin Russ. Paroháčem turnaje se díky 10 parohům stal David Kloták a stejný počet parohů měla Marie Kamenská. Bylo také rozhodnuto o 18 postupujících do finálového turnaje, který se hraje začátkem února a to s největší pravděpodobností 12. února 2017 a termín konání bude upřesněn v průběhu ledna. S hráči se do konce roku ještě těšíme na viděnou na Devítce Strašnice, která se hraje 29. prosince 2016 a zde se také rozhodne o postupujících ze Strašnic a společného pořadí obou turnajů.

Jak dopadlo celoroční pořadí série ZDE a jsou zde také barevně označení hráči postupující do finálového turnaje.