Martin Soukup na 3. turnaji BBO tour nenašel přemožitele

1. - 4. místo

Třetí turnaj série BBO tour Chomutov 2017/2018 ve Strikelandu navštívilo 54 hráčů různých výkonnostních i věkových kategorií. Startovní pole čítalo 17 žen, 11 juniorů a juniorek do 18 let a 10 seniorů a seniorek starších 65 let. Kromě několika pravidelných účastníků, kteří se dovolenkují, nedobrovolně chyběl kvůli zranění i vítěz dvou předchozích ročníků Petr Heligr. Ale ještě je před námi devět turnajů a Petr tak má po vyléčení šanci zabojovat a celoroční vítězství obhájit.

V kvalifikaci byl nejlepší Ondra Černák (933) a na opačném konci tabulky se umístila nejmladší účastnice a nadšená bowlingářka, čtyřletá Ema Ondráčková, která se turnaj od turnaje zlepšuje. Do semifinále jako poslední postupovala po odstoupení Jany Janovské a Štěpána Heligra Helena Vlastníková a z Desperada Ivana Šmejkalová, Jirka Vácha, Dušan Mrviš a Michal Svoboda. Tři hry přinesly nejedno překvapení, vyřadily několik favoritů a také se poprvé v historii do finále neprobojovala jediná žena. O post nejvyšší tak svedli boj samí muži, z nichž 4 byli senioři a jeden junior. V turnaji přesvědčivými hrami 247, 247 a součtem rovných 500 zvítězil Martin Soukup s celodenním průměrem 219,78. Druhé místo vybojoval Martin Křížek (481), třetí Ondra Černák (456) a čtvrté Petr Horáček (432). Jen o kuželku pozadu zůstal nejlepší senior Pepa Chudoba (431). V desítce nejlepších se dále umístili Radek Barkman (404), František Kubík (400), Vlasta Ševčík (398), nejlepší junior František Kubík ml. (396) a Milan Rechtorik (390). Za nejvyšší nához turnaje (279) byl oceněn Kája Růžička. Zde je FOTOGALERIE a BBO video.

Další ocenění 3. turnaje:

Nejlepší ženy: Jana Skůrová, Lenka Germanová, Helena Vlastníková

Nejlepší senioři: Pepa Chudoba, Vlasta Ševčík, Dušan Závladský

Nejlepší junioři: František Kubík ml., Toník Nahodil, Bára Márová

Výkonnostní kategorie A-J: Oto Szakos (A), Vlasta Ševčík (B), Martin Soukup (C), Petr Horáček (D), Radek Barkman (E), František Kubík ml. (F), Ivana Šmejkalová (G), H nebyla zastoupena, Martina Hasoňová (I), Iveta Nahodilová (J)

Celoroční pořadí po 3. turnaji se změnilo, evidováno je 107 hráčů a zde je průběžná desítka nejlepších: Martin Křížek (272 b), Oto Szakos (267 b), Abdul Kassas (248 b), Toník Nahodil (248 b), Sváťa Závladská (243 b), Kája Růžička (232 b), František Kubík (230 b), Dušan Závladský (229 b), Jirka Květoň (217 b), Vláďa Horňák (214 b). Kompletní žebříček níže v příloze.

Poděkování: jako vždy patří velký dík celému osazenstvu chomutovského Strikelandu, Pekárně Kompek, plzeňskému pivovaru Prazdroj, Svátě Závladské za super fotky a všem partnerům z řad hráčů, kteří se jakýmkoli způsobem na chodu turnaje podílí. A Jirkovi Květoňovi za výborné domácí uzené.

Čtvrtý turnaj série se uskuteční v neděli 30.7. (páteční předehrávka 28.7. se zvýhodněným startovným). Mazací model bude klasicky rekreační Wall Street. Těšíme se na vás, obsazovačka je otevřená, přihlásit se můžete ZDE. A pokud budete mít čas a chuť, zveme vás do Strikelandu i o týden později, v neděli 6.8., kdy se bude konat BBO letní devítka Strikeland. Sledujte obsazovačky a BBO facebook, kde najdete potřebné informace.