Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Martin Vala vítězem premiérové Vojkovské Devítky

Ve čtvrtek 18. května po měsíci čekání, kdy byla dubnová Vojkovská Devítka bohužel zrušena, svým úvodním turnajem tentokráte již celoroční sérii odstartovala. Zahrát si přišlo 21 hráček a hráčů, kterým patří velké díky i za předvedené výkony a příjemnou atmosféru.

V kvalifikaci každý odehrál čtyři hry na předem zvolené dráze nedohazovanou devítkou, tedy při shození již devíti kuželek prvním hodem byl ženám, ale i mužům rovnou počítán strike. Každému, komu se podařilo zahrát jakýkoli strike min. pětkrát po sobě, náležela sušenka jako bonus. Dalším byl při dohození splitu (parohů) energetický nápoj. Posledním lákavým zpestřením tohoto turnaje je po skončení kvalifikace ze zúčastněných losování tří cen, a tak pro rozjezd si vybral model Škody Kamiq Jaroslav Běhal, cestovní svítilnu Varta do (ne)dalekého Mukařova Jiří Egert a do Řevnic putoval poukaz na zboží ProShopu Macek v hodnotě 500,- Kč Věře Váchové.

Semifinále je koncipováno na dvě hry od nuly, kde podle pořadí nejprve hrají hráči skončivší na 9. až 24. místě, aby poté lepší dvanáctka postoupila do druhého Roll On semifinále a k nim přibyli ti, co byli po kvalifikaci na místě pátém až osmém. Opět odehrají dvě hry od nuly na součet a znovu lepší dvanáctka už postoupí přímo do finále. Tentokráte se díky účasti hrálo pouze jedno kolo semifinále, když do finále oproti propozicím nepostoupilo kvarteto nejlepších z kvalifikace přímo, ale hned patero. Semifinále odehráli všichni ostatní a do finále se probojovala jedenáctka nejlepších.

Už v kvalifikaci výkony naznačovaly vysokou kvalitu, několikrát příliš nechybělo k maximálním hrám 300 bodů, byť devítkovým, avšak nakonec jediným, komu se této mety podařilo dosáhnout, byl Ladislav Šimánek a stal se tak po zásluze autorem historicky úvodního Nejvyššího výkonu. Byl současně i jedním z pětice přímo postupujících do finále, dalšími pak Ingrid Liebichová Fantová, Jan Fleischmann starší, oceněný vítěz kvalifikace Jan Štulc (jako jediný dosáhl čtyřciferný součet o pouhou jednu kuželku výkonem 1001 bod) a Martin Vala. Své kvality i dnešní formu nejvíce z tria v semifinále pauzírujícího předvedli Jan Fleischmann starší, který si ve třech finálových hrách součtem 741 bodů dokráčel pro bronzovou pozici, o čtyři sražené kuželky více měl stříbrný Ladislav Šimánek a premiérové vítězství na premiérovém turnaji náleží se součtem 783 bodů Martinu Valovi. Ingrid Liebichová Fantová se na místě devátém stala Nejlepší ženou turnaje, čímž ji těsně unikla honorovaná osmička, kam ještě od místa čtvrtého níže patřili Jiří Egert, Štěpán Blaška, Jan Štulc a oba Jaromíři Malcové, když mladší, naposledy na turnaji svobodný, vzornou výchovou přenechal pozici vyšší tatínkovi.

Příští turnaj je zde klasicky ve čtvrtek a to 15. června, obsazovačka je již otevřena, a tak věříme, že turnaj již zúčastnivší se nezavrhnou, a naopak cestu najdou i další z hráček a hráčů. Lákadlem snad kromě radosti ze hry je nejen oceňování turnaje jednotlivého, ale i započítávání do celoročního podaří jak tohoto turnaje, tak bonusového žebříčku „Vojkovské dvoukoruny“, kam spadá i zde současně hraná Vojkovská Desítka s losováním na závěr roku a cenami pro nejlepší, kam kromě jiných budou i 3000,- Kč, videokamera SONY HDR-CX240E a kamera do auta LAMAX T10 4K GPS.

Rovněž tento turnaj se připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo je ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc. Nadto z turnajů Strašnické ProShop Dvojice a Prosecká Popo DUOjka je věnována rovná polovina z celého vybraného startovného.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem.

Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou, Strašnickou Popo Devítkou, Vojkovskou Desítkou, Strašnickými ProShop Dvojicemi, Proseckou Popo Devítkou i tímto turnajem jsme již nasbírali částku 9350,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb